Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Заказывал машину с Америки через компанию , Машина очень долго ехала и мы договорились о возврате денег за авто что я скидывал , компания за месяц отдала меньше половины суммы , договорились что оставим договор что я обязуюсь переоформить машину а компания обязуется до определенного срока вернуть деньги , как правильно составить договор и нужно ли нотариально заверять ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день!
Если авто было куплено на аукционе на Ваше имя, документы оформлены на Ваше имя, доставка в Одессу осуществлена на Ваше имя, тогда и растамаживание, и сертификацию, и первичную регистрацию можно провести только на Ваше имя. В этом случае руководитель компании прав и его схема рабочая. Все договоренности между Вами и компанией оформляйте письменно ( оформите доверенность на имя компании, в которой укажите, что Вы поручаете компании растаможить, сертифицировать, зарегестрировать на Ваше имя автомобиль, а затем продать его за определенную сумму и деньги перевести на указанный Вами счет).
Другого выхода из Вашей ситуации нет, если авто покупалось на Ваше имя.
как составить договор что компания до определённого времени должна вернуть деньги а я должен после получения средств переоформить на них машину ?
Через нотариуса?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Дмитрий!
Так исходя из Вашей информации:
"Заказывал машину с Америки через компанию , Машина очень долго ехала и мы договорились о возврате денег за авто что я скидывал , компания за месяц отдала меньше половины суммы , договорились что оставим договор что я обязуюсь переоформить машину а компания обязуется до определенного срока вернуть деньги , как правильно составить договор и нужно ли нотариально заверять?
- Договор у Вас есть, только он не исполняется со стороны компании.
Нужно видеть тот Договор, который есть и не исполнен со стороны компании.
После чего, исходить из условий договора между Вами и компанией, обратить сначала внимание на то, выполнены ли ними условия договора, по какой причине произошла такая ситуация, какую Вы имеете на данный момент.
Если это произошло не по вине компании, то нужно на основании договора сделать доверенность, где всё прописать, возможно ещё сделать дополнительный договор, а если это произошло из-за невыполнения договора со стороны компании, то необходимо сначала подать претензию в адрес компании о возврате денежных средств, а если не будет результата, тогда подавать иск в судебном порядке о взыскании денежных средств с компании.
Если оформлять доверенность, то необходимо у нотариуса её сделать и удостоверить, а дополнительный договор, если основной не был нотариально удостоверен, то не нужно удостоверять у нотариуса.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатікак составить договор что компания до определённого времени должна вернуть деньги а я должен после получения средств переоформить на них машину ?
Через нотариуса?
Договор оформляйте нотариально.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Якщо авто Ви вже замовили, то договір у Вас має вже бути прописаний та підписаний сторонами у двох примірниках.
Вам просто треба скласти додаткову угоду до основного договору , де і прописати всі бажані умови та строки виконанння їх . Така угода складається на основі основного договору та є його невід ємною частиною.
зразок осовного договору доставки авто https://cars.pl.ua/dogovor_ots.pdf
Бажано у присутності нотаріуса та з його посвідченням за процедурою.
Зразок додаткової угоди: адаптуйте під умови Вашого договору з компанією:
«Додаткова угода № __
до договору про надання послуг №__ від ___ 20__ р.
м. Київ «__»___ 2020
Товариство з обмеженою відповідальністю «___», (надалі за текстом — «Виконавець»), в особі директора ___, що діє на підставі Статуту, з одного боку, та
Товариство з обмеженою відповідальністю «___» (надалі за текстом — «Замовник»), в особі директора ___, що діє на підставі Статуту, з іншого боку, названі у подальшому за текстом як «Сторони», а кожен окремо «Сторона»,
уклали цю Додаткову угоду (далі за текстом — «Додаткова угода») до Договору про надання послуг № ___ від «__»___року, (далі – Договір) про наступне:
1. Сторони погодились змінити та доповнити наступні пункти Договору:
1.1. Пункт ___ Договору викласти в наступній редакції:
«___»
1.2. Пункт ___ Договору викласти в наступній редакції
«___»
2. Сторони домовились, що інші пункти Договору, окрім наведених вище, не змінені Додатковою угодою, та залишаються чинними у тій редакції, в якій вони були викладені Сторонами у Договорі.
3. Додаткова угода набирає чинності з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін та діє протягом дії Договору.
4. Додаткова угода є невід’ємною частиною Договору, складена у двох примірниках українською мовою, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожній із Сторін.
Виконавець Замовник
___ ___»
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Дима!
компания за месяц отдала меньше половины суммы - на руки или ваш банковский счет?
Договорились что оставим договор что я обязуюсь переоформить машину а компания обязуется до определенного срока вернуть деньги , как правильно составить договор и нужно ли нотариально заверять ? - не думаю, что компания вернет Вам деньги раньше, чем продаст автомобиль (разве только стоимость услуг, которые не были Вам предоставлены согласно договора, однако фактически Вами уже оплачены). В любом случае такие договоренности лучше оформить договором поручения или дополнительным соглашением уже к имеющемуся договору о предоставлении услуг. Законодательство не требует нотариального заверения таких договоров, потому заверять или нет - решать только Вам.
Для того, чтоб понимать как лучше все прописать, нужно увидеть условия вашего первоначального договора с компанией.
Также обратите внимание на следующее.
Закон України "Про захист прав споживачів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text):
Стаття 10. Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)
1. Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що залишилася.
2. Якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.
3. У разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) споживач має право на свій вибір вимагати:
1) безоплатного усунення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) у розумний строк;
2) відповідного зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);
3) безоплатного виготовлення іншої речі з такого ж матеріалу і такої ж якості чи повторного виконання роботи;
4) відшкодування завданих йому збитків з усуненням недоліків виконаної роботи (наданої послуги) своїми силами чи із залученням третьої особи;
5) реалізації інших прав, що передбачені чинним законодавством на день укладення відповідного договору.
Зазначені вимоги підлягають задоволенню у разі виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) або під час її виконання (надання), а в разі неможливості виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) - протягом гарантійного чи іншого строку, встановленого договором, чи протягом двох років з дня прийняття виконаної роботи (наданої послуги) у разі відсутності гарантійного чи іншого строку, встановленого законодавством або договором.
4. За наявності у роботі (послузі) істотних недоліків споживач має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Якщо істотні недоліки було виявлено в роботі (послузі), виконаній з матеріалу споживача, споживач має право вимагати на свій вибір або виконання її з такого ж матеріалу виконавця, або розірвання договору і відшкодування збитків.
Зазначені вимоги можуть бути пред'явлені споживачем протягом строків, передбачених нормативно-правовими актами та умовами договору, а в разі відсутності таких строків - протягом десяти років.
5. У разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.
Сплата виконавцем неустойки (пені), встановленої в разі невиконання, прострочення виконання або іншого неналежного виконання зобов'язання, не звільняє його від виконання зобов'язання в натурі.
6. Виконавець не несе відповідальності за невиконання, прострочення виконання або інше неналежне виконання зобов'язання та недоліки у виконаних роботах або наданих послугах, якщо доведе, що вони виникли з вини самого споживача чи внаслідок дії непереборної сили.
8. Виконавець залежно від характеру і специфіки виконаної роботи (наданої послуги) зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання роботи (надання послуги), або відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.
11. Якщо під час виконання робіт (надання послуг) виникає необхідність у додаткових роботах (послугах), що не були передбачені умовами договору, виконавець зобов'язаний одержати від споживача дозвіл на виконання таких робіт (надання послуг).
Будь-які додаткові роботи (послуги), виконані (надані) виконавцем без згоди споживача, не створюють для споживача будь-яких зобов'язань щодо їх оплати.
12. Якщо після укладення договору стане очевидним, що роботи (послуги), зважаючи на їх ціну (вартість) та характеристики або інші обставини, явно не задовольнятимуть інтереси або вимоги споживача, виконавець зобов'язаний негайно повідомити про це споживача.
Виконавець зобов'язаний таким же чином повідомити споживача, якщо вартість робіт (послуг) може істотно зрости, ніж можна було очікувати під час укладення договору.
Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) без штрафних санкцій з боку виконавця у разі виникнення обставин, передбачених в абзацах першому та другому цієї частини.
Обращайтесь, если потребуется помощь.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Как представляется, предложение "компании" чистой воды развод - деньги Ваши за авто уже у нее, теперь же предлагается и авто переоформить на нее. Не может быть предметом договора долг. Подайте на имя руководителя "компании" заявление-претензию (под регистрацию его вручения на Вашем экземпляре, заказным письмом с уведомлением о вручении, Новой почтой) в порядке Закона о защите прав потребителей (как изложено коллегой Савченко) о нарушении услуги о покупке и доставке авто, о расторжении договора данной услуги, возврате денег в указанный Вами срок (если в договоре не указан - в недельный срок с момента получения заявления) под страхом судебного взыскания с начислением санкций за нарушение денежного обязательства, а также обращения в областное управление Госпродпотреслужбы, что повлечет для компании внушительные финансовые санкции.
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
Можете составить договор о намерениях.
Вы обязуетесь оформить авто, а компания обязуется после этого купить авто. Можете заверить нотариально.
Если нужна помощь в составлении или редактировании - обращайтесь.