Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Вопрос такой. Могу ли я продавать как ФОП такие химические товары как:
1. Спирт изопропиловый
2. Гидроксид натрия
3. Ледяная уксусная кислота
Можно ли осуществлять продажу как ФОП? Нужна ли лицензия и какие КВЕДы использовать? Спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Богдан!
Продавать как ФОП указаные Вами товары законодательством не запрщено, поскольку они не являются подакцизными (перечень подакцизных указан в ст. 215 Налогового кодекса). Лицензия на данный вид деятельности также не предусмотрена.
Как КВЕД можете использовать
46.75Оптова торгівля хімічними продуктами
Включає:Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
1. Лицензия не нужна.
Руководствоваться необходимо Правилами торговли непродовольственными товарами.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1257-07#Text
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.04.2007 № 104
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України08 листопада 2007 р.за № 1257/14524
Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами
2. ФОП может торговать указаными товарами.
3. КВЕД 46.75
Оптова торгівля хімічними продуктами
Цей клас включає:
КВЕД 47
Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоцикламиЦей розділ включає перепродаж (продаж без перероблення) нових або уживаних товарів для особистого споживання або домашнього користування переважно населенню, який здійснюють магазини, торгові центри, кіоски, намети, компанії поштового замовлення (у т.ч. у мережі Інтернет), рознощики і вуличні торговці, споживчі кооперативи тощо.Роздрібну торгівлю класифікують насамперед за типом місця торгівлі (роздрібну торгівлю в магазинах – у групах 47.1 – 47.7; роздрібну торгівлю поза магазинами – у групах 47.8 – 47.9). Роздрібна торгівля в магазинах включає роздрібну торгівлю уживаними товарами (клас 47.79). Роздрібна торгівля в магазинах у подальшому розподіляється на спеціалізовану (групи 47.2 – 47.7) та неспеціалізовану роздрібну торгівлю (група 47.1). Спеціалізовану роздрібну торгівлю новими товарами класифікують за асортиментом товару, який підлягає продажу. Торгівля поза магазинами деталізована за формами торгівлі, такими як роздрібна торгівля з лотків і на ринках (група 47.8) та інші форми роздрібної торгівлі, що їх здійснюють поза магазинами, зокрема, за поштовим замовленням або через мережу Інтернет, шляхом доставки “від порога до порога”, за допомогою торгових автоматів тощо (група 47.9).Товари, які описані у цьому розділі, обмежуються товарами, зазвичай іменованими як споживчі товари або товари роздрібної торгівлі. Отже, товари, що зазвичай не класифікують як товари роздрібної торгівлі (зерно, руди, промислове устатковання тощо), не включені до цього розділу.
КВЭД для продажи через интернет-магазинЕсли вы решили открыть интернет-магазин, вам следует проверить, какие виды деятельности у вас указаны в Реестре плательщиков единого налога. Вам понадобятся следующие КВЭДы:
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Ви можете продавати вказані товари без ліцензіі -вона непотрібна.
КВЕД:46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами
Якщо будете продавати через мережу інтернет додайте : 47.91 і 73.11 ( для реклами Ваших товарів.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Спасибо за ответы. 2 уточняющих вопроса. Если это розничная продажа, к примеру 1 литр, это можно считать оптовой продажей? Подходит КВЕД:46.75 под такую продажу?
И покупатель может быть физ. лицо или только ФОП или ТОВ?
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Торговля — это любые операции, осуществляемые по договорам купли-продажи, мены, поставки и другим гражданско-правовым договорам, пре-дусматривающим передачу прав собственности на товары (абз. 16 ст. 1 Закона о лицензировании). Определения оптовой и розничной торговли содержит другой документ — ДСТУ 4303:2004 «Розничная и оптовая торговля».
Оптовая торговля — это вид экономической деятельности в сфере товарооборота, охватывающий куплю-продажу товаров по договорам поставки партиями для дальнейшей их продажи конечному потребителю через розничную торговлю или для производственного потребления и предоставления связанных с этим услуг (п.п. 4.5 п. 4 ДСТУ 4303:2004).
Розничная торговля — это вид экономической деятельности в сфере товарооборота, охватывающий куплю-продажу товаров конечному потребителю и предоставление ему торговых услуг (п.п. 4.4 п. 4 ДСТУ 4303:2004).
Розничная торговля — это вид экономической деятельности в сфере товарооборота, охватывающий куплю-продажу товаров конечному потребителю и предоставление ему торговых услуг (п.п. 4.4 п. 4 ДСТУ 4303:2004).
Как видим, оптовую и розничную торговлю различает то, что, во-первых, оптовая торговля, в отличие от розничной, обязательно осуществляется партиями, причем по заключенному договору поставки (в розничной торговле договор поставки не заключается). Во-вторых, розничный продавец реализует товары непосредственно конечному потребителю, а оптовый — через розничную сеть либо продает товары для производственного потребления. Заметьте, что партией товара считается определенное количество товаров одного или нескольких наименований, закупленных, отгруженных или полученных одновременно по одному товаросопроводительному документу (ДСТУ 3993-2000).
Ваш пример - розничная торговля. КВЕД 46.75 не подходит.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Богдане!
Можно ли осуществлять продажу как ФОП? - так, навпаки без державної реєстрації підприємницької діяльності Ви не мали б права здійснювати торгівлю.
Нужна ли лицензия и какие КВЕДы использовать? - ліцензія непотрібна. Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню встановлюються виключно законом (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19#Text).
Вам потрібні КВЕД для оптової та роздрібної торгівлі. Зверніться в податкову, там Вам допоможуть підібрати правильні КВЕДи відповідно до групи податку, на якій Ви перебуваєте.
Відповідно до п. 1 ст. 263 Господарського кодексу господарсько-торговельною є діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання в сфері товарного обігу, спрямована на реалізацію продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання, а також допоміжна діяльність, яка забезпечує їх реалізацію шляхом надання відповідних послуг. У п. 3 ст. 263 цього Кодексу наведено форми господарсько-торговельної діяльності, які можуть здійснювати суб’єкти господарювання: матеріально-технічне постачання і збут; енергопостачання; заготівля; оптова торгівля; роздрібна торгівля і громадське харчування; продаж і передача в оренду засобів виробництва; комерційне посередництво в здійсненні торговельної діяльності; інша допоміжна діяльність по забезпеченню реалізації товарів (послуг) у сфері обігу.
Далі йтиметься про оптову та роздрібну торгівлю як про одні із численних форм підприємницької діяльності.
Відповідно до пп. 4.4 п. 4 ДСТУ 4303:2004 роздрібна торгівля — це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг.
Згідно з п. 1 ст. 698 Цивільного кодексу за договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товару, зобов’язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов’язується прийняти товар і оплатити його. Договір роздрібної купівлі-продажу є публічним (п. 2 цієї статті Кодексу).
Оптова торгівля — це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю, для виробничого споживання та надання пов’язаних із цим послуг (пп. 4.5 п. 4 ДСТУ 4303:2004). Оптова торгівля здійснюється, як правило, за договором поставки. Згідно з п. 1 ст. 712 Цивільного кодексу за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. Крім того, відповідно до п. 3 ст. 265 Господарського кодексу сторонами договору поставки можуть бути тільки суб’єкти господарської діяльності, а саме:
Відповідно до п. 7 постанови № 833 торговельними об’єктами є:
у сфері оптової торгівлі:
у сфері роздрібної торгівлі:
Для оптової торгівлі головною відмінною особливістю є категорія покупців — це суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні та юридичні особи, їх філії (відокремлені підрозділи). Але при цьому не може бути оптовою торгівлею продаж товару суб’єкту господарської діяльності на стандартних умовах продажу всім роздрібним покупцям, тобто на умовах публічного договору. Згідно з п. 1 ст. 633 Цивільного кодексу публічним є договір, у якому одна сторона — підприємець бере на себе обов’язок здійснити продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до нього звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв’язку, готельне, медичне, банківське обслуговування тощо). А також у тому випадку, якщо далі такий товар буде ним перепродано або використано у його господарській діяльності. Тобто якщо підприємство через підзвітну особу придбало в роздрібній торговельній мережі лампочки освітлення або канцелярські товари для офісу, така господарська операція не належить до оптової торгівлі.
Реалізація товару особі, яка не є суб’єктом підприємництва, на стандартних умовах продажу вважається роздрібною торгівлею незалежно від кількості проданого товару і його призначення, оскільки продаж здійснено на умовах публічного договору. Але якщо з такою особою укладено договір купівлі-продажу, у тому числі з відстроченням платежу, такий продаж розглядається як оптовий.
Всього доброго!
Успіхів Вам!