Задайте питання юристу

829 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

ДТП, транспортне право, 18 вересня 2019, питання №4311

Проблемы с дтп, что делать?

Мой брат попал в дтп под винницей два с половиной месяца назад , с кем он сталкнулся скончался в больнице. Брат пролежал в больнице в виннице месяц( перелом обеих рук ,ребра, ключица, нога трещина, глаз и голову зашивали) потом его транспортировали по месту жительства в Мариуполь. Здесь его поставили на учёт и на больничный ,лежит он дома. Уже начал по немного ходить но руками есче почти не работает. Вчера ему позвонили милиция с винница и сказали что он должен приехать. Он им объяснял что есче не в состоянии ездить на такие расстояния, что ему ответили что если непреедит то могут домашний арест заделать( хочу заметить что неповесткой а телефонным звонком приглашают) . Вопрос: что делать имеют они право пока человек в таком состоянии вызывать его? И как поступить поехать или нет?

Відповіді юристів (2)

    Жирний Олексій Сергійович

    Доброго дня.

    Відповідно до ст. 135 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою. Особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом.

    Статтею 138 КПК України передбачені поважні причини неприбуття особи на виклик. Це:

    1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;

    2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;

    3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);

    4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;

    5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров’я у зв’язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;

    6) смерть близьких родичів, членів сім’ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;

    7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;

    8) інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють з’явлення особи на виклик.

    Обставина зазначена в п. 5 цієї статті має бути підтверджена відповідною довідкою, при цьому вона стосується саме такого стану здоров’я, який робить неможливим без надмірних труднощів прибуття на виклик.

    Тобто, Вам необхідно повідомити слідчому про неможливість прибуття на виклик з таких підстав та мати на руках відповідні довідки закоаду охорони здоров'я (на випадок перевірки таких обставин слідчим).

    Наслідки неприбуття на виклик зазначені в ст. 139 КПК і до них відноситься накладення штрафу та примусовий привід.

    Цимбалюк  Сергій Валеріанович

    Тактика затягуванння не призведе до бажаного результату. Найближчим часом Вам влена підозра! Якщо необхідна правова допомога, я Адвокат і успішно веду подібні справи!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України