Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. У меня такая ситуация, что мне сейчас полных 32 года и у меня никогда не было украинского паспорта.
Дело в том, что изначально пошел его получать в 17 лет (а не в 16) и мне сказали, что необходимо иметь приписное. Я пошел за ним в военкомат и начал проходить мед комиссию, но не прошёл её полностью и так это дело с тех пор зависло.
У меня из моих документов есть: свидетельство о рождении, идентификационный код, аттестат со школы и дополнение к аттестату.
Так же, у меня киевская прописка (родители прописали меня, еще в раннем детстве).
Так же, есть все документы родителей (они сами киевляне).
Вопрос, если я сейчас обращусь в районный ЦНАП, какие мне документы нужно будет взять с собой?
Как вообще мне лучше поступить в моей ситуации? Куда сперва нужно будет обратится и так далее. Если можно, по пунктам, первое, второе, третье и так далее. Заранее спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня!
Якщо до територіального підрозділу ДМС України звертається особа, яка досягла 18 років і отримує паспорт вперше, процедура оформлення паспорта громадянина України буде залежати від того, чи дана особа народилась до 1991 року чи після.
У випадку, якщо особа народилась до 1991 року, для оформлення паспорта громадянина України матиме також значення той факт, чи досягла особа повноліття станом на 24.08.1991 або 13.11.1991 року.
Зокрема, особа, яка станом на 24.08.1991 або 13.11.1991 не досягла повноліття та проживала в Україні разом з батьками або одним з них, має надати:
- заяву про встановлення належності до громадянства України;
- копію свого свідоцтва про народження;
- довідку/судове рішення про встановлення факту свого проживання в неповнолітньому віці на території України станом на вищезазначені дати 1991 року або довідку/судове рішення про встановлення факту постійного проживання на території України станом на 24.08.1991/13.11.1991 батьків (одного з них) або іншого законного представника, з яким особа в неповнолітньому віці постійнопроживала на території України.
У разі, якщо особа станом на зазначені дати 1991 року була повнолітньою, вона має звернутись до суду для встановлення факту проживання на території України станом на 24.08.1991 та/або 13.11.1991 рік та для встановлення особи.
У разі, якщо особа народилась на території України після 1991 року, вона має надати документи, що підтверджують факт проживання її батьків на території України станом на 24.08.1991 та 13.11.1991 рік.
В такому випадку важливо розуміти, чи мають батьки даної особи документи, що підтверджують факт їх проживання на території України станом на 1991 рік, оскільки наявність у батьків громадянства або підстав для набуття громадянства України є підставою для оформлення паспорта громадянина України їх дитиною як особи, яка народилася на території України після 24.08.1991 та 13.11.1991 року.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Павло!
У вашій ситуації потрібно звертатись не до районного ЦНАПу, а до територіального відділення Державної міграційної служби.
Необхідні документи:
про місце проживання — довідку органу реєстрації встановленого зразка;
про народження дітей — свідоцтва про народження дітей;
про шлюб і розірвання шлюбу — свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
про зміну імені — свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
Отже, Вам потрібно звернутись до ДМС, і потім обирати алгоритм дій залежно від отримання інформації від працівника ДМС.
Всього найкращого!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Вопрос, если я сейчас обращусь в районный ЦНАП, какие мне документы нужно будет взять с собой?
Как вообще мне лучше поступить в моей ситуации? Куда сперва нужно будет обратится и так далее. Если можно, по пунктам, первое, второе, третье и так далее. Заранее спасибо.
обратитесь в цнап - возьмите с собой св. о рождении, ИНН, паспорта родителей и справку о прописке - и также все ксерокопии перечисленных документов
обратитесь так же в военкомат - чтоб получить военный билет
а в ЦНАПЕ Вам уже скажут что еще нужно и конечно будет штраф
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Павел!
К сожалению, учитывая ваш возраст и текущее законодательство в сфере регистрации места проживания, только лишь прописку сделать, без постановки на учет в в/ч, вы не сможете.
И тот же ЦНАП вас отправит в в/ч.
Поэтому давайте исходить из того, что у вас для постановки или не постановки в в/ч?
Набирайте
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Піти в війскомат та отримати там документи вам доведеться, а також доведеться і в ДМС і військоматі сплатити штраф.
Зверніть увару, що тільки до територіального підрозділу ДМС здійснюють видачу паспортів, якщо:
оформлення особі паспорта вперше після досягнення 18-річного віку (без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями);
оформлення паспорта вперше після досягнення 18-річного віку особі, яка має рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
повернення на проживання в Україну особи, яка постійно проживала за кордоном;
оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку, якщо така особа не отримувала паспорта, оформленого із застосуванням засобів Реєстру;
відбування особою покарання в установах виконання покарань або перебування на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу.
Необхідні документипро місце проживання — довідку органу реєстрації встановленого зразка;
про народження дітей — свідоцтва про народження дітей;
про шлюб і розірвання шлюбу — свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
про зміну імені — свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.
Оригінали документів (крім довідки про реєстрацію особи громадянином України та документа, що підтверджує сплату платежу) повертаються особі або її законному представнику/уповноваженій особі після оформлення заяви-анкети.
Також ви можете записатись на зручну для вас дату попередньо https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-u...
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду
Павел, здравствуйте!
По пунктам: 1. Обращаетесь не в ЦНАП а в оделение миграционной службы (в народе - паспортный стол) лично.
2. В "паспортном" в подаете заявление в произвольной форме о проведении процедуры установления Вашей личности, в котором указываете адреса мест проживания учебы, работы и т.п. сведения о родителях и других родственниках. Вместе с заявлением подаете свидетельство о рождении, паспорта родителей, 2-фото 3,5 на 4,5.
3. Процедура установления личности длится до 30 дней, может быть продлена до 60.
Ну а дальше, все как указывали колеги - военкомат, штрафы, но все должно получиться. Так что, Вам удачи. Надеюсь консультация будет Вам полезной
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Вы гр.Украины и это главное, а документы Вы со временем приведете в порядок.
По Вашим вопросам:
Ввиду того, что ранее паспорт Вы не получили, теперь Вам необходимо обратиться в Государственную миграционную службу по месту регистрации, либо последней регистрации, в Киеве
При себе иметь оригиналы и копии: , идентификационного кода, на месте оплачиваете административный сбор, может быть письменное предупреждение по ч.1 ст.197 Кодекса Украины об административных правонарушениях, заполняете бланк заявления, отдаете копии всех указанных документов и получаете через установленный законом срок паспорт гр.Украины в форме ID-карточки.
Для получения паспорта гр.Украины для выезда за границу, необходим внутренний паспорт гр.Украины в форме ID-карточки, идентификационный код+оплата услуг, регистрация не нужна.
Можно сделать в ДП "Документ", в ускоренном порядке, по закону путем проведения оплаты.
4) Учитывая то, что Вам 32 полных лет, то срочная воинская служба Вам не грозит, но для регистрации, Вам необходимо получить военный билет, по месту фактического проживания, перед новой регистрацией.
Нужно будет определиться нужна Вам регистрация или нет.
Военный билет должен быть по закону, но поход в военкомат, может окончиться следующим.
Так, для получения военного билета, Вам необходимо обратиться в военкомат.
В данной ситуации, Вы нарушили правила воинского учёта поэтому при приходе в военкомат, Вас могут привлечь только к административной ответственности за нарушение правил воинского учёта по статье 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 510 до 810 грн..
Уголовная ответственность за уклонение от призыва на срочную воинскую службу по статье 335 Уголовного кодекса Украины, Вам не грозит.
Сначала, при прибытии в военкомат, Вам предоставят перечень документов, который Вам нужно предоставить для получения военного билета в виде копий: паспорта гражданина Украины, ИНН, аттестата, диплома с дополнением к нему, свидетельства о браке, свидетельства о рождении ребёнка и фотографии.
После этого, Вас направят на прохождение медкомиссии военкомата, при этом, в случае признания Вас пригодным, могут вручить мобилизационное распоряжение, которое вклеивается в военный билет, а чтобы его не получить нужно иметь основании заявления для получения отсрочки от призыва по возможной мобилизации, согласно статье 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Павло!
Відповідно до статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання тягнуть за собою попередження. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Для отримання паспорту громадянина України не вимагається перебування на військовому обліку та наявність військово-облікового документу (посвідчення про приписку до призовної дільниці або військового квитка). Це потрібно лише для реєстрації місця проживання.
ПОРЯДОК оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%B...):
8. Паспорт видається:
не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання;
не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання.
Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання.
9. За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством.
За оформлення паспорта вперше адміністративний збір не справляється.
10. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта здійснюється територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства “Поліграфічний комбінат “Україна” по виготовленню цінних паперів” (далі - Центр).
9. Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб’єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
До територіального органу ДМС документи подаються лише в разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру.
Подання документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта здійснюється лише до територіального підрозділу ДМС у разі:
набуття особою громадянства України;
оформлення особі паспорта вперше після досягнення 18-річного віку без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями;
оформлення паспорта вперше після досягнення 18-річного віку особі, яка надала рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
повернення на проживання в Україну особи, яка постійно проживала за кордоном;
оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, якщо така особа не отримувала паспорта, оформленого із застосуванням засобів Реєстру;
відбування особою покарання в установах виконання покарань або перебування на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу.
20. Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються особою або її законним представником/уповноваженою особою (далі - заявники) до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за зареєстрованим місцем проживання особи.
Особа, яка досягла 14-річного віку та місце проживання якої не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем фактичного проживання в Україні.
Документи для оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, можуть подаватися заявником до будь-якого територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта.
Особа, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, подає документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта через уповноважену особу до територіального підрозділу ДМС за місцем розташування адміністрації відповідної установи або закладу.
Внутрішньо переміщена особа подає документи до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем проживання, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Бездомна особа подає документи до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем майбутньої реєстрації її місця проживання.
91. Видача заявникові паспорта здійснюється територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, уповноваженим суб’єктом, який прийняв документи для його оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта.
ПОЛОЖЕННЯ про паспорт громадянина України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2503-12#Text):
12. Видача та обмін паспорта провадяться у місячний термін за місцем постійного проживання громадянина.
13. Для одержання паспорта громадянин подає:
заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України;
свідоцтво про народження;
дві фотокартки розміром 35х45 мм;
у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України.
14. За видачу паспорта справляється державне мито.
Всього доброго!
Щасти Вам!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Павел!
Наявных у Вас документов достаточно для получения паспорта гражданина Украины в форме ІD- карточки.
Для получения паспорта гражданина Украины в форме ІD- карточки, Вам не нужна регистрация и постановка на воинский учёт (приписное не нужно), такое требование закона.
Для получени паспорта гражданина Украины в форме ІD- карточки, обращайтесь в Центр предоставления административных услуг.
Всего доброго, удачи Вам.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
"...16. Військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України...
58. Органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб:
здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання (додаток 15);...".
Пост. КМУ "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%B...):
"2. Запровадити із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру:
з 1 січня 2016 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-XII;
з 1 листопада 2016 р. оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
3. Установити, що:
прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 р. припиняється;...".