Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У нас в квартире приватизация на троих, маму, дочь и сына.прописаны эти три человека.Сын умер, у него остались жена и сын, проживали в этой квартире, без прописки, на какую часть они могут претендовать этой квартиры?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон Украины "Про приватизацію державного житлового фонду" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2482-12#Text):
"Стаття 8. Організація проведення приватизації та оформлення права власності...
2. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цій квартирі (будинку), ...".
В результате приватизации квартира передается в общую совместную (как правило и скорее всего указано в свидетельстве о праве собственности на квартиру) или долевую собствнность лиц, принявших участие в приватизации квартиры. Поэтому жена и сын не вправе и не могут претендовать на долю сына в этой квартире.
Адвокат, м. Дніпро, 22 роки досвіду
Здравствуйте! Сын и жена умершего совладельца квартиры могут претендовать на часть квартиры в качестве наследников первой очереди. Впрочем как и мать умершего.
Стаття 1226. Спадкування частки у праві спільної сумісної власності
1. Частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
2. Суб'єкт права спільної сумісної власності має право заповідати свою частку у праві спільної сумісної власності до її визначення та виділу в натурі.
Адвокат, 18 років досвіду
Добрый день, Ирина!Умер один из сособственников квартиры, Вы не указали размер долей, подразумеваю, что они равны.
Наследниками первой очереди после смерти сына являются родители, дети умершего и переживший супруг. Т.е. на 1/3 от доли в квартире, которая принадлежала сыну, претендуют 3 человека - мать, супруга и сын умершего.
Наследники могут отказаться от доли в пользу кого-то из троих, если в семье нет спора о наследстве, тогда оформление наследства будет менее затратно финансово.
Удачи Вам!
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Добрий вечір. Дружина і син померлого сина можуть разом з матір'ю претендувати кожен на одну третину спадщини. Якщо матір не буде претендувати на спадщину, то дружина і син можуть отримати по половині спадщини. В більшості випадків частки у спадщині спадкоємців черги, яка спадкує, є рівними.
Ви можете звертатись до мене для надання з цього питання додаткових юридичних послуг. Я можу, зокрема, надати Вам детальну парвову консультацію чи написати тексти заяви до нотаріуса.