Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мама состоит в браке.
Она покупает за свои деньги квартиру (часть суммы была накоплена до брака, часть денег дает дочь), в данной квартире она живёт с мужем.
Может ли она написать завещание на квартиру на дочь? Или квартира делится пополам с мужем?
Муж согласен не претендовать на квартиру. Есть ли варианты оформления, например, завещания с одновременным отказом мужа от этой недвижимости? Спасибо
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, 18 років досвіду
Добрый день, Мария!
"Есть ли варианты оформления, например, завещания с одновременным отказом мужа от этой недвижимости? Спасибо"
Квартира будет общей совместной собственностью мамы и ее мужа.
Рассмотрите 2 варианта - покупка квартиры сразу на Вас либо заключение брачного контракта между мамой и ее мужем до покупки квартиры. После реализации 2 варианта также можно оформить завещание.
Всех благ!
Юрист, м. Кропивницький, 14 років досвіду
Доброго вечора!
Наразі квартира має статус спільної супмісної власності.
Запитання: Может ли она написать завещание на квартиру на дочь? Или квартира делится пополам с мужем?
Муж согласен не претендовать на квартиру. Есть ли варианты оформления, например, завещания с одновременным отказом мужа от этой недвижимости?
Відповідь: Є декілька варіантів:
І. Заповіт подружжя.
Правова підстава:
Стаття 1243 Цивільного кодексчу України - Заповіт подружжя
1. Подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.
2. У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті.
3. За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню.
4. У разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного у заповіті подружжя.
ІІ. ВКАЗАНИЙ ВАРІАНТ НА МОЮ ДУМКУ НАЙБІЛЬШ ПРОСТИЙ.
Правова підстава:
Стаття 64 Сімейного кодексу України - Право подружжя на укладення договорів між собою
1. Дружина та чоловік мають право на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
2. Договір про відчуження одним із подружжя на користь другого з подружжя своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя може бути укладений без виділу цієї частки.
ІІІ. Складання заповіту на Вас мамою, а потім подальша відмова від прийняття спадщини чоловіком мами.
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Мама уже купила квартиру:)? В договоре купли-продажи указано, что квартира приобретена за личные деньги :)? Если муж не против, то лучше дарственную на дочь оформить. Завещание не совсем подходящий вариант, в случае наследства, если муж будет нетрудоспособным, даже при наличии завещания будет иметь право на обязательную часть.
Юрист, м. Кропивницький, 14 років досвіду
В доповнення, щодо укладання нотаріального договора про відмову від частки у спільній сумісній власності:
1. Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
2. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.
Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.
У разі виникнення додаткових питань звертайтесь!
З повагою Охременко Артем!