Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 15 вересня 2021, питання №48912

Вопрос касаемо наследства и квартиры.

Здравствуйте!
Ввожу в суть дела:
В 2014 году у меня умер дедушка. Моя мать должна была вступить в наследство в течении 6 месяцев, но этого не сделала. Квартира приватизирована.
Потом началась вся эта заваруха с политикой и тд.
Прошло почти 8 лет, можно ли ей вступить в наследство?
Уточнение: она гражданка РФ.

Відповіді юристів (5)

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 17 років досвіду

    Добрый день, Владимир!

    Нужно смотреть всю ситуацию, с датами и обстоятельствами.

    Если мама была прописана по одному адресу с дедушкой - то фактически приняла наследство.

    Если нет - нужно искать основания для восстановления срока или устанавливать иные факты, имеющие юридическое значение.

    Обращайтесь на индивидуальную консультацию через сайт (зеленая кнопка "обратиться"), определим, что можно предпринять.

    Удачи Вам!

    Владимир Клієнт 2 роки тому

    Здравствуйте, еще раз.2014(или 13) году, если не ошибаюсь умер дедушка.Мать поехала его хоронить, получила справку о смерти.Живет она постоянно на территории РФ. Потом случилась вся эта история с отношениями между государствами и она побоялась туда ехать. ДА и не знала про полугодовое право на вступление в наследство. Квартира приватизирована. Вот, спустя столько лет реально ли получить ее в наследство? Естественно, долги по коммуналке оплатим и тдИ не будет ли проблем с судом, если она гражданка РФ?

    Владимир Клієнт 2 роки тому

    Сейчас такая ситуация, она стоит на очередь на расприватизацию. Долг 13к гривен.Мы готовы оплатить весь долг, но есть ли смысл это делать? Вдруг мы оплатим, а в конечном итоге вариантво принять в собственность абсолютно не будет.

    Юсько Іван Михайлович
    Юсько Іван Михайлович 2 роки тому

    Юрист, м. Рівне, 7 років досвіду

    Доброго дня, Володимир!

    Не раджу Вам робити розприватицію житла. Позаяк, вона робиться в судовому порядку і квартира повернеться знову до державного фонду. Тому, не факт, що після цього Ви зможете на неї претендувати. Краще йти до нотаріуса і пробувати приймати спадщину. Якщо нотаріус дасть відмову, варто звернутись до суду із заявою про надання додаткового строку на прийняття спадщини або якщо мама була зареєстрована на момент смерті дідуся в квартирі, то подавати заяву про встановлення факту проживання.

    У разі потреби додаткових консультацій чи оформлення документів - звертайтесь через мій особистий профіль.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. У випадку пропущення загального 6-місячного терміну для прийняття спадщини можна звернутись до суду та просити суд виділити додатковий строк для прийняття спадщини. Таке можливо, якщо 6-місячний термін був пропущений з поважної причини.

    Ви можете звертатися до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з даного питання. Я можу, зокрема, написати для Вас текст позовної заяви.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України