Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Що потрібно для того щоб робити людям запрошення в Польщу? Як це оформити юридично? Це має бути агенство? І взагалі з ким співпрацювати?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Добрий день.
Якщо ви плануєте офіційно працевлаштовувати людей в Польші, і при цьому підписуєте відповідні договори з компаніями, то в Україні Вам необхідно відкрити підприємство. Після відкриття підприємства Вам необхідно отримати ліценцію, вона так і називається "на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном". Після реєстрації компанії, отримання ліцензії, можете підписувати договори з іноземними компаніями. Не зрозумів Вашого питання, щодо того, з ким співрацювати, мається на увазі співпрацювати закордоном?
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый вечер !
Согласно Закону Украины "О лицензировании видов хозяйственной деятельности" (ст.7 п. 20) и Законом Украины «О занятости населения» (ч.1 ст.38) деятельность субъектов хозяйствования, которые предоставляют услуги по посредничеству в трудоустройстве за рубежом , подлежит лицензированию.
Но если Вы будете предоставлять информационно-консультационные услуги, то лицензия ненужна.
Инфобизнес определяется, как получение прибыли от продажи информации.
Начать надо с выбора видов деятельности.
Инфопродукт — это информационно-консультационные услуги в какой-то области. Как минимум вам надо зарегистрировать КВЭД 63.99 «Предоставление прочих информационных услуг».
Лучше выбрать упрощённую систему налогообложения: будете платить минимум налогов и у вас не будет головной боли с учётом. Выбрать можете 2-ю или 3-ю группу.
Договор с каждым клиентом можно не заключать, если Вы будете действовать в рамках публичного договора (ч. 1 ст. 633 ГКУ). В публичном договоре одна сторона, предприниматель, берёт на себя обязанность осуществлять продажу товаров(услуг) каждому, кто к ней обратится.
А для электронной коммерции применяют публичный электронный договор оферты.
В нём должны быть отражены существенные условия и намерение лица, предложившего его заключить, считать себя обязанным в случае его принятия (ст. 11 ЗУ № 675). Договор оферты размещают на сайте и прописывают в нём, при каких условиях клиент принял его — когда поставил галочку, когда оплатил услугу.
Например: «Публичный договор на оказание Информационных услуг (Оферта) считается заключённым (акцептированным) с момента заполнения Заказчиком учётной записи на Сайте Исполнителя и поступления денежных средств Заказчика на счёт Исполнителя».
На сайте вы должны сообщить о себе такую информацию (ч. 1 ст. 7 ЗУ № 675):
Можно оформлять договор и с каждым клиентом отдельно, в произвольной форме. Обязательно, как и в договоре оферты, прописать ключевые вещи: предмет услуги, что будет результатом, в какие сроки услугу предоставите, порядок оплаты — 100% или частями, какая процедура возврата денег, сколько длится доступ к услуге.
ВАЖНО!
Вы не должны заключать договора о трудоустройстве.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Щоб проблем не було, Вам необхідно:
1. Зареєструватися як ФОП на 2 групі єдиного податку, види діяльності: 78.10, Діяльність агентств працевлаштування; 78.20 Діяльність агентств тимчасового працевлаштування; 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність.
2. Будь-яка компанія (або ФОП), що хоче працевлаштовувати українців за кордон, спочатку повинні отримати ліцензію Міністерства соціальної політики України.В ліцензії зазначається конкретна країна, куди здійснюється працевлаштуваня.
3. Зверніть увагу, що безвізовий режим не означає дозвіл легально працювати за кордоном. Щоб законно працевлаштуватися, в обов'язковому порядку потрібно оформити трудову візу. І зробити це необхідно в Україні. Нічого, крім робочої візи, не дає права працювати в іншій країні.
4. Щодо отримання винагороди: Потрібно ретельно підготувати майбутній договір між Вами і замовником, бо отримання платні за працевлаштування - це вже порушення законодавства, адже і в українському, і в європейському законодавстві є заборона на отримання оплати від працівників, за рекрутинг в будь-якому вигляді платять виключно роботодавці, тобто саме роботодавець платить компанії (ФОПу) певну суму за знайденого працівника. Тому потрібно заключати договір не на працевлаштування, а на надання інформаційних послуг. Але це в будь-якому разі підприємницька діяльність, а не ГО.
щодо офісу і документів:
Для ФОП офіс взагалі не є обов язковим , податковою адресою ФОП є його місце реєстрації вказане у ЕДР Юридичних осіб та громадських формувань- це може бут квартира чи будинок , головне , щоб органи ДФС могли листуватися з ФОП за вказаною адресою.
Документи краще зберігати за адресою реєстрації це можуть бути:(а в офісі залиште копії)
Але Діяльність з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат (ФОП), повинен здійснювати в приміщенні.
Біля входу в приміщення ліцензіата повинна бути розміщена інформація із зазначенням:
- найменування ліцензіата відповідно до даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
- відомостей про режим роботи ліцензіата.
У приміщенні ліцензіата на доступному для відвідувачів місці повинна бути така інформація:
- відомості про повне найменування ліцензіата, його місцезнаходження або місце проживання фізичної особи - підприємця, номери телефонів, прізвище, ім'я та по батькові керівника та / або власника;
- копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
- копія ліцензії на здійснення діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном у разі її видачі на паперовому носії або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців із зазначенням дати видачі ліцензії та органу, що її видав;
- перелік держав, в яких згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат має право працевлаштовувати клієнтів;
- завірена ліцензіатом письмова загальна інформація про характер майбутньої роботи, умови праці та проживання в країні працевлаштування;
- контактний номер телефону структурного підрозділу органу ліцензування, до компетенції якого належать повноваження в сфері ліцензування;
- Закони України "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", витяг із Закону України "Про захист прав споживачів" в частині надання послуг, Ліцензійні умови;
- книга відгуків та пропозицій.
Надання клієнту послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється тільки після укладення з ним договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном в двох примірниках (один видається клієнту, другий залишається у ліцензіата).
Невід'ємним додатком до договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є завірена ліцензіатом копія погодженого проекту трудового договору з іноземним роботодавцем.
Ліцензіат зобов'язаний надавати клієнту достовірну інформацію відповідно до вимог законодавства.
Виконання умов договору між ліцензіатом та клієнтом про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном оформляється актом наданих послуг, який підписується обома сторонами.
Ліцензіат не має права отримувати від клієнтів плату за послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном до дня отримання останнім підписаного іноземним роботодавцем примірника трудового договору (контракту найму) та підписання акта наданих послуг.
Ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про зміни даних, які були вказані в його документах, які додаються до заяви про отримання ліцензії, протягом одного місяця з дня настання таких змін.
Детальні умови тут : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1060-2015-%D0%BF/paran8#n8.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Марія!
Конституцією України закріплено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Для реалізації цього принципу громадяни України мають право, зокрема, укладати трудові договори з іноземними наймачами як на території України, так і за кордоном.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про зайнятість населення» громадяни України у період тимчасового перебування за кордоном мають право займатися трудовою діяльністю, якщо вона не суперечить чинному законодавству України та держави перебування.
Статтею 8 КЗпП України визначено що трудові відносини громадян України, які працюють за її межами, а також трудові відносини іноземних громадян регулюються законодавством держави, у якій здійснюється п2рацевлаштування працівника, а також міжнародними договорами України.
Крім того, ст. 53 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачає два випадки, коли праця громадян України за кордоном буде регулюватись правом України:
1 - якщо громадяни України працюють у закордонних дипломатичних установах України;
2 - якщо громадяни України уклали з роботодавцями – фізичними або юридичними особами України трудові договори про виконання роботи за кордоном, у тому числі в їх відокремлених підрозділах, якщо це не суперечить законодавству держави, на території якої виконується робота.
Але у більшості випадків наші громадяни працюють в іноземних наймачів за кордоном по трудовому договору. В такому разі під час влаштування на роботу трудові відносини виникають і регулюються трудовим законодавством відповідної іноземної держави. Доступ до праці постійно проживаючого громадянина України, обсяг його трудових прав і обов'язків залежить від права конкретної країни (зокрема, від норм, що визначають правовий статус іноземців) і чинного в цій країні трудового права. Законодавство України в області праці в цьому випадку не діє.
Правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави, але тільки в межах законодавства країни перебування.
На сьогодні Україною укладено договори про взаємне працевлаштування та соціальний захист громадян з Республікою Білорусь, Республікою Вірменія, Соціалістичною Республікою В’єтнам, Латвійською Республікою, Литовською Республікою, Республікою Молдова, Республікою Польща, Російською Федерацією та Словацькою Республікою. У 2003 році ратифіковано Угоду між Україною та Португальською Республікою про тимчасову міграцію громадян України для роботи в Португальській Республіці, а у 2004 — Угоду між Україною та Великою Соціалістичною Народною Арабською Джамагирією про співпрацю у сфері праці та працевлаштування.
Мета таких угод — забезпечення статусу українських громадян, працюючих на законних підставах на території держави-члена, не допускати ніякої дискримінації з підстав громадянства в умовах праці, винагороди за працю або звільнення з роботи порівняно з їх власними громадянами.
Перед тим, як розпочати свій шлях заробітчанина, потрібно враховувати всі ризики й оцінити свої сили. Роботу за кордоном потрібно шукати легально, тільки офіційне працевлаштування дозволить вам почуватися в безпеці, не переживаючи проблеми з законом чи порушення прав робітників, також ви отримаєте соціальний захист і право на пенсію в майбутньому.
Необхідною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в’їзду в країну, дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається підтвердження від служби зайнятості вiдповiдної країни, наявнiсть страхового полісу та інших необхідних документів від iноземного роботодавця.
На сьогодні закон передбачає три способи працевлаштування за кордоном:
самостійно;
за участі посередників (ліцензованих агенцій);
через міжнародний договір (функцію посередника може виконувати центр зайнятості).
Самостійний пошук роботи за кордоном
Якщо здобувач вирішив працевлаштуватися за кордоном самостійно, то він сам за допомогою інтернету або своїх знайомих підшукує закордонну компанію, самостійно збирає необхідний пакет документів, за допомогою компанії-роботодавця оформлює робочу візу. По приїзду здобувач, знову ж таки, самостійно підшукує собі житло і вирішує всі організаційні питання.
Щоб знайти роботу за кордоном без посередників, складіть резюме та розмістіть його на зарубіжних ресурсах з пошуку роботи. У кожній країні є свої сайти з працевлаштування, там ви можете залишати свої резюме і знаходити відкриті вакансії.
Та, перш ніж їхати за кордон, ознайомтесь з умовами перебування та працевлаштуванням в обраній країні. Слід усвідомлювати, що внутрішнє законодавство іноземних держав, перш за все, захищає власний ринок праці. Тому необхідно розуміти, що нелегальне працевлаштування є правопорушенням, яке карається законом і тягне за собою адміністративну, а в деяких країнах і кримінальну відповідальність з подальшою депортацією з країни та забороною в'їзду до неї на деякий строк.
Перелiк та зразки необхiдних документів:Щоб легально влаштуватися на роботу за кордоном українцю потрібно зібрати відповідний пакет документів, в який входять:
Кожна країна визначає свій перелік документів, але основний пакет однаковий у всіх. За більш повним і детальним списком треба звертатися в консульство країни, до якої ви вирішили поїхати.
Для оформлення закордонного паспорта потрібно мати внутрішній паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Чоловікам необхідно взяти довідку з військкомату (якщо людина не служила) або військовий квиток та його ксерокопію. У рідкісних випадках можуть попросити довідку про несудимість.
Для оформлення паспорта для виїзду за кордон, в тому числі і біометричного, громадяни України повинні звернутися в будь-який підрозділ міграційної служби, незалежно від місця проживання громадянина.
Також можна подати документи в центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), сервісний центр "Паспортний сервіс" або у Державне Підприємство "Документ".
Запрошення на роботу:
Важливим пунктом є запрошення на роботу. З таким документом ви будете впевнені в легальності роботи та її оплати. У кожній країні запрошення на роботу оформляється за своїми правилами. Але головне правило таке: запрошення на роботу оформлюється безпосередньо фірмою, у якій ви будете працювати.
У документі повинні бути вказані всі реквізити роботодавця, адреса, телефон. Також у запрошенні зазначаються вакансія, розмір заробітної плати, назва населеного пункту, термін перебування.
При отриманні запрошення на роботу, не зайвим буде первірити його за QR-кодом.
Варто зауважити, що вакансія, зазначена в папері, не може змінитися після прибуття в країну за бажанням здобувача. Тобто доведеться трудитися там, де вказано в запрошенні. Тому, приймаючи запрошення, слід грунтовно зважити всі «за» і «проти».
Робоча віза:
Після того, як на руках вже є закордонний паспорт і запрошення на роботу, можна відкрити робочу візу. Пакет документів для робочої візи відрізняється в залежності від держави, проте в цілому для Європи він виглядає наступним чином:
Заповнена візова анкета.
Закордонний паспорт.
Паспорт громадянина України та його ксерокопія.
Копія ідентифікаційного коду.
Дві кольорові фотокартки паспортного зразка.
Оригінал запрошення від роботодавця.
Страховий медичний поліс.
Про весь перелік документів можна дізнатися в консульстві або у візовому центрі.
В середньому віза видається на півроку або рік, часто її можна продовжити.
В окремих консульствах можуть додатково вимагати довідку про несудимість, свідоцтво про шлюб. Також в залежності від сфери діяльності вам можуть знадобиться санітарна книжка, довідка від нарколога, сертифікати про зроблені щеплення тощо.
Після того, як всі ці документи для працевлаштування за кордоном підготовлені, потрібно забезпечити їх легалізацію та переклак (якщо потрібно) для тієї країни, яка вас буде приймати.
Суб'єктів господарювання, що надають послуги з посередництва в працевлаштуванні за кордоном та мають ліцензії можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики України.
Підписання трудового договору (контракту) є обов'язковою умовою легального працевлаштування. Трудовий договір (контракт) повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою і складатися в 2-х примірниках, один з яких видається вам на руки.
У разі працевлаштування за допомогою органів виконавчої влади (Центра зайнятості) та суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (агенціями) перед виїздом до держави перебування особі, стороною що сприяє в працевлаштуванні, видається проект трудового договору (контраку), завірений іноземним роботодавцем. Проект трудового договору (контракту) викладається українською мовою та однією чи більше мовами, що використовуються в державі перебування, і містить зобов’язання, які бере на себе іноземний роботодавець.
У трудовому договорі (контракті) повинна міститися найбільш повна інформація про:
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Залежно від виду робіт, запрошення на роботу в Польщу, може бути видано працедавцем терміном на:
6 місяців (далі - піврічне);
9 місяців (сезонне);
12 місяців (воєводське).
Якщо у вас на прикметі вже є місце для роботи, в’їхати на територію Польщі допоможе робоче запрошення без прив’язки до роботодавця. З ним ви також можете виїхати за межі країни до будь-якої з країн Шенгену у своїх особистих справах. Документ дозволяє легально там перебувати, але не дає права офіційно працювати.
Зверніть увагу, що Запрошення не є документом, що дає право на в'їзд до Польщі, щоби в'їхати до Польщі, після отримання запрошення іноземець мусить подати заяву про оформлення візи (якщо в його випадку вона потрібна), а також Запрошення не є документом, що дає право на працевлаштування в Польщі.
Подати заяву про внесення запрошення до реєстру запрошень може:
громадянин Польщі, який проживають на території Республіки Польща, громадянин іншої держави-члена ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії або члени його сім'ї, які проживають на території Республіки Польща та мають право на перебування або право на постійне проживання на її території, або
іноземець, який перебуває безпосередньо перед оформленням запрошення на законних підставах та безперервно не менше 5 років на території Республіки Польща, або
іноземець, який має дозвіл на постійне проживання, або
іноземець, який має дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС, або
юридична особа або підприємство без утворення юридичної особи, зареєстровані на території Республіки Польща.
У запрошенні має бути вказана така інформація:
дані особи, що запрошує: ім'я, прізвище, дата і місце народження, громадянство, адреса, професія, тип, серія і номер посвідчення особи; або: найменування компанії, номер REGON, місце реєстрації;
дані запрошуваного іноземця: імена, прізвище, дата і місце народження, стать, громадянство, адреса, серія і номер паспорта і, можливо, ступінь споріднення з особою, що запрошує;
якщо запрошуються також члени сім'ї іноземця, — також їхні дані: імена, прізвище, дата народження і стать подружжя та дітей;
про кількість іноземців, запрошених упродовж року, що передує поданню заяви про внесення запрошення до реєстру запрошень,
зобов'язання особи, що запрошує, покрити витрати на проживання та виїзд запрошуваного іноземця, зокрема витрат на можливе лікування та витрати на депортацію з Польщі;
зазначення місця проживання запрошуваного іноземця;
зазначення часу, на який запрошується іноземець;
зазначення мети перебування іноземця;
найменування органу, який вписав запрошення до реєстру запрошень (як правило, це робить відділ закордонних справ Воєводського управління; документи подаються або в самому управлінні, або в його представництві, розташованому в іншому місті);
дата і номер запрошення в реєстрі запрошень;
підпис особи, що запрошує.
Заявник, який подає заяву про внесення запрошення до реєстру запрошень, також подає:
заповнений бланк заяви про внесення запрошення до реєстру запрошень
документ, що підтверджує особу (тобто посвідчення особи або проїзний документ або карта перебування).
документ, що підтверджує можливість покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця (зокрема, витрати на проживання, лікування, повернення до країни походження або постійного проживання, транзиту та витрат на депортацію з Польщі);
документ, що підтверджує право на квартиру, якщо вона вказана як місце проживання іноземця в Польщі, або документ, що підтверджує можливість надання іноземцю житла в іншому місці;
підтвердження сплати збору, який становить 27 злотих.
Успіхів
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
1) Вам потрібно звернутися до державного реєстратора з заявою про реєстрацію ФОП, 3 група єдиного податку, КВЕД: 78.10, 78.20, 78.30.
2) Відповідно до пункту 20 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" господарська діяльність з посередництва у працевлаштуванні за кордоном підлягає ліцензуванню.
Відповідно до вимог Ліцензійних умов передбачений вичерпний перелік документів, який подається здобувачами ліцензій для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Органом, який видає ліцензії з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є Міністерство економіки України.
Ліцензія на працевлаштування за кордоном є безстроковою і діє по всій території України.
Для правильної підготовки документів варто ознайомитися з роз'ясненнями зазначеного Міністерства.
Ліцензію на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном можна оформити он-лайн (необхідний кваліфікований електронний підпис), в тому числі через портал Дія - https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-litsenzii-n....
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі або через Звернутися біля фото.
Всього доброго!
Щасти Вам!