Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Подскажите пожалуйста. У отца умерли родители, остался их дом в котором с ними проживал его брат. Так вот, была подана ж заява на наследство, со стороны брата и со стороны отца. По истечению пол года, нотариус сказал, что у брата большой долг в банке, как задолженность. И тип его половина может быть частью долга, или что-то тип того, что она по сути ему не пренадлежит, или как-то так, ибо он там и проживает. Так с этим домом что-то можно сделать? Или пока он не рассчитается с задолженностью, то и отцу ничего не получить? Ибо он уговаривал отца, не подавать заяву, а он со временем сам с ним рассчитается, но отец решил всетаки подать. И тогда нотариус сказал, что если бы отец не подал заяву, а наследником был бы только брат, то у него сразу бы банк отобрал дом.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю, пане Олександре!
Відповідно до частини 1 статті 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Частиною 2 та 3 статті 1267 ЦК України передбачено, що спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них, а також, що спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Тобто, частки спадкоємців є рівними. Спростувати таку презумпцію може лише особисто спадкодавець, якщо зафіксує своє волевиявлення склавши заповіт. Лише якщо у заповіті чітко визначено те майно, яке відходить до певного спадкоємця, це майно не стає об'єктом спільної часткової власності, а є особистою власністю того, кому воно заповідано. В іншому ж випадку, частки у спадщині, що належать спадкоємцям, виражаються чисельно (1/2, 1/3 і т. д.), яке саме майно до цієї частки входить не конкретизується, тобто такі частки є ідеальними.
Якщо Ваш батько не подав би заяву про прийняття спадщини, то, відповідно до частини 1 статті 1270 та частини 1 статті 1272 ЦК України, він би пропустив строк для прийняття спадщини. Далі необхідно було б звертатися до суду з метою визначення додаткового строку для прийняття спадщини (обов'язково надати суду поважні причини пропуску строку). Щодо питання боргу брата Вашого батька, то це його особисті борги, на частку в спадщині вашого батька він не впливає.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо спадкодавець мав великі борги, то вони діляться між його спадкоємцями пропорційно їх часток у спадщині. Тому Ваш батько у випадку прийняття ним своєї частки у спадщині також зобов'язаний виплачувати ті борги.
Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правничих послуг. Я можу, зокрема, надати Вам детальну розгорнуту правову консультацію щодо цього питання.