Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, проблема у нас така.
Потрапили у дтп, ми не винуватці. Постраждалих немає.
Страхова компанія винуватця виплатила частину суми, а саме 27 000 грн, яких нажаль не вистарчає (потрібно ще 650$ щоб оплатити майстру за роботу). Винуватець відмовляється виплачувати кошти, мовляв: " моя страхова вам виплатила" . Під час оформлення дтп, хоча воно поліцією офіційно не оформлено, винуватець говорив, що все компенсує, навіть віддавав свої ключі від своєї машини. Але це все було на словах, у нас такий був шок, що нам навіть в голову не прийшло, що можна нотаріально завірити все на папері(а саме що винуватець спатить певну суму, якщо страхова її не покриє ).
При дтп було два свідка, можливо вони можуть повпливати у судді?
Усі чеки при покупці запчастин, усі витрати, все у нас є, тому хочемо знати, чи можемо ми виграти суд, на що нам потрібно звернути увагу, на що розраховувати ? Які переваги у винуватця? Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду
Доброго дня.
Стаття 22 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі.
Відповідно до п. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Стаття 1192 Цивільного кодексу України чітко передбачає, що з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов'язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі.
Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
Тобто, якщо у Вас є всі документи, що підтверджують фактичну вартість ремонту Вашого авто, то Вам необхідно звертатися до суду з позовною заявою до винуватця дтп, справа буде виграшна