Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міграційне право, 09 квітня 2022, питання №61394

Выезд за границу с военным билетом

Добрый день. Имеет ли право мужчина 37 лет с белым билетом (непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку) покинуть территорию Украины?

Відповіді юристів (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    З таким висновком має право.

    За інформацією Державної прикордонної служби, згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до осіб:

    ...

    • які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.

    Всього доброго!

    • Татьяна Клієнт 2 роки тому

      Если человека с таким документом (довідка військово-лікарської комісії + тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, де зазначено про непридатність до воєнної служби з виключенням з військового обліку) не пропускают на таможне, на какой документ можно опираться? И вообще как поступить в этом случае?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        ВАС ПОВИННІ ПРОПУСТИТИ! Аргументуйте свою позицію статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та позицією самої Державної прикордонної служби України.

        У ВИПАДКУ ВІДМОВИ, ВИМАГАЙТЕ НАДАННЯ ВАМ ПИСЬМОВОЇ ВІДПОВІДІ-ВІДМОВИ.

        ТАКОЖ ПОДАВАЙТЕ ПИСЬМОВУ СКАРГУ НА ІМ'Я НАЧАЛЬНИКА ПОСТА ПРОПУСКУ. НЕ ЗАЙВИМ БУДЕ І ВИКЛИК ПОЛІЦІЇ.

        Це приблизний алгоритм дій.

        Всього доброго! Якщо є питання, звертайтесь!

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Добрий вечір, Тетяна!

        ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, Є НЕЗАКОННИМИ.

        ПОСИЛАЙТЕСЯ НА НОРМИ ЗАКОНУ:

        ЗАКОН УКРАЇНИ

        Про військовий обов'язок і військову службу

        (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

        https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

        "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:...

        3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;...".

        ПОСИЛАЙТЕСЯ НА ІНФОРМАЦІЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

        https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n:

        "Винятки щодо обмеження виїзду за межі України на період воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років.

        Як вже повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

        Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

        Зокрема тих, які мають:...

        2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність".

        ПОВІДОМЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

        До кого з чоловіків, громадян України віком від 18 до 60 років, не застосовується обмеження виїзду за кордон (dpsu.gov.ua)

        "Як неодноразово повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється.

        Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:..- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку".

        У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

        ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

        ЗАКОН УКРАЇНИ

        Про прикордонний контроль

        (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

        Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

        "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

        1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

        2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

        3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

        4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

        1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

        2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

        Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

        5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

        1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

        2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

        ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:

        Контакти (dpsu.gov.ua)

        Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

        вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

        adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

        Громадська приймальня:

        пн-чт: 09:00 - 17:00

        пт: 09:00 - 16:00

        обід: 13:00 - 14:00

        Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

        вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

        zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

        пн-чт: 09:00 - 17:00

        пт: 09:00 - 16:00

        обід: 13:00 - 14:00

        Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

        Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

        1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

        dovira@dpsu.gov.ua

        Подання запитів на отримання публічної інформації

        ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

        (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

        Publicinfo@dpsu.gov.ua

        Подання звернень громадян

        ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

        При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

        Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    ТАК, ЯКЩО ВИ НЕПРИДАТНИЙ У ВІЙСЬКОВИЙ ЧАС З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ, ТОМУ Є ЗАКОННІ ПІДСТАВИ для виїзду за кордон, в зв"язку з висновком про непридатність для проходження військової служби.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;...".

    У підтвердження вищезазначеного повідомляю про те, що на сторінці Державної прикордонної служби у Facebook вказано про те, що:

    https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n:

    "Винятки щодо обмеження виїзду за межі України на період воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років.

    Як вже повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.

    Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

    Зокрема тих, які мають:...

    2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність".

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Особи, які були визнані непридатними до військової служби та виключені з військового обліку, зараз мають право перетинати державний кордон України. Виключення і зняття з військового обліку-це різні речі. Право на перетин кордону мають лише виключені з військового обліку.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з даного питання чи інших запитань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України