Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 28 квітня 2022, питання №63121

Как работать в оккупированной зоне?

Добрый вечер. Подскажите пожалуйста я сама с Бердянска он у нас город в оккупации и там уже новая власть . Я работаю на гос предприятии в детской больнице медсестрой. На данный момент я сейчас нахожусь в Киеве и оформлена как переселенец. С работы я не уволена, а написала как за свой счёт на время боевых действий. Директора больницы поставили нового который с ними сотрудничает. У меня вопрос: если я вернусь назад в оккупированный город и выйду на работу, а потом захочу приехать опять в Киев так как у меня здесь ребенок я не буду Колаборантом? Это коснётся только выше стоящего руководства им потом в будущем будет наказания за предательства? Или это касается и всех рабочих ( подчиненных) которые работают на предприятии? Я смогу в любой момент приехать в Киев если я приеду сейчас и буду работать на предприятии? Дело в том что у нас почти на всех предприятиях по тихонько меняют начальства на своих российских.

Відповіді юристів (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Питання колабораційної діяльності та відповідальності достатньо складне, з одного боку якщо Ви не виконуєте організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, не підтримуєте країну-агресора, то до кримінальної відповідальності Вас притягати не будуть, опосередковано про це нещодавно вказував Мінюст України (https://www.kmu.gov.ua/news/valeriya-kolomiyec-yak...). З іншої сторони там мова йде про вимушену ситуацію, неможливість покинути окуповану територію, Вас же, скоріше за все, будуть примушувати до звільнення та прийняття на роботу в їх створенні незаконні організації та установи.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України