Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Хотів стати на облік в центрі зайнятості, бо через війну звільнився, і до мене зателефонував працівник їхній , і повідомив , що з податкової надійшла інформація, що я працевлаштований , відповідно я є зайнятою особою, і відмовили мені у наданні статусу безробітного.
Я зайшов на сайт ел послуг пенсійного фонду України, і переглянув ел трудову , і там дійсно вказано , що я працю на одне підприємство в іншому місті .
Я намагався самотужки вирішити це дивне питання стосовно мого працевлаштування, хто і як , і що ? Але все марно , за юридичною адресою по факту це підприємство відсутнє, складається враження, що воно існує лише на папері.
Допоможіть мені розірвати трудовий договір з цим товариством , яке без мого відома працевлаштувало мене туди на посаду вантажника, я навіть не був у тому місті ( Харків).
Бо ще планую стати на біржу праці, але я ще разуюся як найманий працівник !
Чи дійсно тут тільки єдиний вихід суд ?
Наскільки можливо що це помилка у Податковій службі!?
Чи це шахрайство ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
Скоріше за все мова йде про незаконне використання Ваших документів, наслідком чого стало незаконне працевлаштування. Дійсно, якщо контактів з цим підприємством Ви не маєте, не можете з ними вирішити цю проблему, то законними варіантами є звернення до поліції про використання Ваших документів без Вашого відому та в наступному до суду. Щодо обліку у центрі зайнятості - нещодавно прийняли закон (поки не набрав чинності) відповідно до якого особа може подати заяву про припинення трудових відносин на ім'я роботодавця до центру зайнятості для отримання статусу безробітного, проте це може негативно вплинути на справу щодо визнання відсутності трудових відносин (фактично, Ви самі підтвердите той факт, що працювали там).
Я заяву в поліцію подавав , у відповідь на що , було повідомлено що в цьому випадку ознак кримінального правопорушення немає, ознаки цивільного правового характеру, вона не допомогла мені!
Не хочеться у суд позовну заяву подавати , це час і витрати. А в центр зайнятості я б подав заяву про припинення трудовтх правовідносин, а як вони зможуть з тим товариством розірвати трудовий договір якщо там все пусто , їх немає за адресою !?
Вони справді можуть ?
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Відповідно до Законопроекту 7275 (як я вказував раніше він прийнятий ВРУ, але поки не опублікований, тобто не набрав законної сили) для отримання статусу безробітного внутрішньо переміщені особи, а також особи, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, у яких не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про що повідомляються роботодавець (будьякими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та територіальний орган Пенсійного фонду України.
Тобто, теоретично Ви подасте заяву разом з іншими документами для отримання статусу безробітного, а центр зайнятості повідомить ПФУ та ДПС про факт розірвання, ну й роботодавця (в законі вказано саме про повідомлення, тобто не має необхідності встановлювати "зворотній зв'язок"). При звільненні роботодавець частково вчиняє аналогічні дії - повідомляє дпс про звільнення, єдиним негативним моментом буде відсутність запису у трудовій, але елетронна трудова книжка цю проблему вирішує.
Цей законопроект стосується тільки ВПО , чи усіх громадян, бо я працював на підприємство де бойові дії , але прописка в Хмельницькій області!
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Законом передбачено відповідне право для "внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії", проте до публікації закону та отримання інформації про його практичне застосування складно говорити про щось конкретне. Тому, з огляду на конкретну норму законопроекту, поки що можна говорити про застосування цього положення не тілько до ВПО, але й до інших осіб, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії. Напевно, якщо роботодавець знаходився на території, на яких ведуться бойові дії, до нього немає доступу, то така можливість буде доступною для його працівника.
Дуже дякую. Залишилося тільки чекати щоб цей законопроект набрав чинність?
А далі звертаюся до центру зайнятості і через дію подаю документи...
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Так, проте не можу сказати, чи можливо буде подати саме такий пакет документів (із заявою про припинення трудових відносин), може бути так, що доведеться звертатися особисто до служби зайнятості.
Дякую вам . Мирного неба бажаю