Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 15 травня 2022, питання №64341

Учитель с оккупированной территории

Здравствуйте,я учитель с оккупированной территории.Я не согласилась работать в ДНР.Уволили задним числом (февралём).Заставили писать заявление в апреле на увольнение,аргументируя тем,что трудовую книжку не отдадут.Что делать?Куда обращаться?Законно ли это???

Відповіді юристів (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Будь-які рішення незаконно створених органів на тимчасово окупованій території є незаконними, тому таке звільнення не буде мати жодних юридичних наслідків, а ваша відсутність на роботі (в майбутньому) не буде вважатися прогулом, оскільки Ви не виходили на роботу з поважних причин - окупація міста, евакуація до безпечного місця тощо. Щодо трудової - якщо у Вас трудова діяльність почалась після 2004 року, то за втрату трудової книжки можна не хвилюватись, вся трудова діяльність є у Реєстрі ПФУ та для обчислення пенсії приймається до уваги саме сплата страхових внесків. Крім того, завджи можна отримати витяг із електронної трудової книжки, тобто проблем у працевлаштуванні не буде. Щодо трудової діяльності точно сказати щось складно, але Ви маєте можливість звільнитися та отримати статус безробітної (допомогу) на підконтрольній території України.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України