Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 30 травня 2022, питання №65584

Чи має чоловік право на спадщину від дружини з якою був розлучений

Батьки чоловіка розійшлись 1988 (не офіційно). Батько лишився в селі, жив в іншій сім'ї з часом придбав будинок. Мати переїхала в місто і у 1989 р. Придбала будинок. Є договір купівлі-продажу в якому вказана лише вона. 1991 р. Отримала офіційне розлучення. 22.11.2021 р. Померла. Діти спільні з чоловіком - син та дочка. Більше дітей не має.
Син та дочка при подачі заяви на спадщину від нотаріуса почули, що батько також може мати шанси на спадщину.
Підкажіть будь ласка чи так це ? Якщо має, то які і що він має для цього зробити ? Скільки у нього є часу, чи вже минув термін позовної давності на доказ права власності ? на який термін після війни подовжують сроки на прийняття заяв на спадщину ? які наші дії ?

Відповіді юристів (5)

    Гуща Юрій Миколайович
    Гуща Юрій Миколайович 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду

    Доброго дня.

    Порядок прийняття спадщини такий самий як для інших спадкоємців (доеьки, сина) у вашому випадку. Необхідно подавати заяву про прийняття спадщини, т. я. формально майно набуте до розірвання шлюбу.

    На час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється

    Також вподальшому може виникнути спір про право.

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрий день! Для повноцінної відповіді на ваше питання необхідно проаналізувати ваші документи. Натискайте кнопку "Звернутися".

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 2 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    НА спадщину колишній чоловік звичайно не має право, але будинок було придбано дружиною під час перебування в офіційному шлюбі з ним, тому колишній чоловік має право власності на 1/2 частку будинку, а спадкоємці спадкують 1/2 частку будинку, на яку відкрився спадок.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    для полной , детальной консультация - необходима дополнительная информация

    обращайтесь через сайт или найдите мои контакты- проконсультирую и помогу подготовить документы, с ув. Виктория Костромина

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Ольго!

    Справа в тому, що батько має право власності на 1/2 будинку, який мати придбала під час перебування у шлюбі. Хто, де та з ким мешкав, які були відносини між батьками - другорядні питання. Це не має значення.

    До спадщини батько не має жодного відношення.

    Проте спадкувати ви з братом будете лише 1/2 від будинку, оскільки інша частка на праві приватної сумісної власності належить батькові (зазначено про це в документах чи ні - також не має значення).

    Якщо ви з братом підтримуєте якісь взаємини з батьком - раджу звернутися до нього та оформити договір дарування на когось з вас. Однак це можливо лише якщо між вами приязні відносини.

    Якщо ж ні і спілкування неможливо - майте на увазі - у разі смерті батька його спадкоємці матимуть право на спадкування 1/2 цього будинку.

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України