Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 червня 2022, питання №65736

отпуск инвалидам во время военного положения

имеет ли право инвалид 2й группы на отпуск в любое удобное ему время во время военного положения? Имеет ли право работодатель отказать?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вячеславе!

    НОРМА ПРО НАДАННЯ ВІДПУСТКИ У ЗРУЧНИЙ ЧАС НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ НЕ ОБМЕЖУВАЛАСЬ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВІДПУСТКИ"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%...

    Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток

    ...

    Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

    1) особам віком до вісімнадцяти років;

    2) особам з інвалідністю;

    3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;

    4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

    5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

    6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;

    7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

    8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

    {Пункт 8 частини тринадцятої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2153-IX від 24.03.2022}

    9) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

    10) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

    ІНША СПРАВА, ЩО РОБОТОДАВЕЦЬ ВЗАГАЛІ МАЄ ПРАВО НЕ НАДАВАТИ ВАМ ВІДПУСТКУ, АЛЕ ТІЛЬКИ ЯКЩО ВИ ПРАЦЮЄТЕ НА ОБ'ЄКТАХ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

    Стаття 12. Відпустки

    1. У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

    2. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

    3. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".

    ВИСНОВОК:

    ЯКЩО ВИ НЕ ПРАЦЮЄТЕ НА ОБ'ЄКТАХ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ, ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДПУСТКУ І МАЄ ПРАВО НА ВИКОРИСТАННЯ ЇЇ В ЗРУЧНИЙ ЧАС.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!

    Вячеслав Клієнт 2 роки тому

    благодарю! все предельно ясно. человек как раз работает на объекте критической инфраструктуры)). А уволиться он может без отработки 14 дней как инвалид? И еще - работодатель подписывает всем заявления только по собственному желанию, можна ли его как-то вынудить подписать за соглашением сторон?

    Кирда Вячеслав Володимирович

    У даному випадку, якщо він залучений на об'єктах критичної інфраструктури,має право звільнитись без відпрацювання за загальної умови, визначеної статтею 38 Кодексу законів про працю України.

    Інвалідність у цьому плані пільг не надає!

    КОДЕКС ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

    Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

    Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

    {Стаття 38 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР № 5584-09 від 17.01.80, № 6237-10 від 21.12.83, № 7543-11 від 19.05.89; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 3694-12 від 15.12.93, № 6/95-ВР від 19.01.95, № 1356-XIV від 24.12.99}

    ЗМУСИТИ ЗВІЛЬНИТИ ЗА УГОДОЮ СТОРІН РОБОТОДАВЦЯ НЕМОЖЛИВО, АДЖЕ ЦЕ І Є УГОДА СТОРІН.

    ЯКЩО УГОДИ ВІД РОБОТОДАВЦЯ НЕМАЄ, ТО ВІДПОВІДНО І ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА УГОДОЮ НЕМОЖЛИВЕ.!

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України