Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 червня 2022, питання №65764

Увольнение МОЛ без отработки

Я материально ответственное лицо с несовершеннолетним ребенком,хочу уволиться без отработки в связи с переездом за границу.Трудовая мне не нужна. Какие последствия для меня? Заранее спасибо за ответ.

Відповіді юристів (3)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен рік тому

    Адвокат, 5 років досвіду

    добрый день ! согласно ст 38 КЗОТ Украины :

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу !!! (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.!!!

    То есть вы имеете право уволится без «отработки» в две недели .

    ===

    Так же Вам надо передать все то за что вы ответственны по акту приема передач новому лицу . Уезжать и бросать все , не рекомендовала бы , по той причине , что Ваш начальник может оказаться непорядочным человеком и по какой либо причине , может написать заявление в полицию о краже чего либо вами.

    Ольга Клієнт рік тому

    Спасибо большое за ответ.

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович рік тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Таке звільнення можливе, роботодавець зобов'язаний звільнити працівника у строк, який просить працівник, за наявності відповідних поважних причин, які вказані у ч.1 ст. 38 КЗпП України. Крім того, про можливість звільнення матеріально відповідальної особи вказували у Дежпраці (https://dp.dsp.gov.ua/novyny/osoblyvosti-zvilnenni...). Водночас, у разі виявлення нестачі під час проведення інвентаризації роботодавець має право на покриття шкоди, спричиненої такою нестачею. Порядок покриття шкоди врегульовано у ст.136 КЗпП України. Відповідно до ч.4 статті 136 КЗпП України: «покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду». При цьому ст.138 КЗпП обов’язок довести наявність умов, передбачених ст.130 КЗпП: 1) працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов’язків; 2) при покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством; 3) за наявності зазначених підстав і умов матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності; 4) на працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності. Відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України