Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! В 2020 году 20 июля я получил в подарок дом в котором проживаю. Мать оформила на меня не желая делить пополам с моей сестрой. Я этот дом оформил дарственной на свою гражданскую жену. Мать сейчас из-за этого хочет разорвать договор или признать его недействительным, типа подписала по ошибке. Ей на сегодня 86 лет. Какие последствия могут быть для меня с женой. Спасибо.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрый день! Просто так сказать, что мама договор подписала по ошибке, для суда будет недостаточно. Есть определенные основание для расторжения или признания договора недействительным. Для более подробной консультации нажимайте кнопку "Обратиться".
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
Розірвати договір дарування дарувальник вправі лише за умови наявності дарунка у натурі, тобто коли дарунок на момент пред'явлення такої вимоги є збереженим. Збереження дарунка передбачає знаходження його у власності обдарованого у стані, що відповідає його призначенню.
Таким чином, оскільки подарунок Вами відчужено іншій особі, він не є збереженим та його розірвання не є можливим, крім того пропущені строки позовної давності (1 рік). Для визнаття договору дарування недійсним необхідно довести у суді відповідні обставини (вчинення під впливом помилки, без усвідомлення своїх дій, тощо), що може бути достатньо проблематичним для позивача.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Наслідки будуть такі, що право власності, набуте Вашою цивільною дружиною і Вами, буде скасовано!
ОДНАК ДАЮ НА ЦЕ 1 % ІЗ 1000.
ВИЗНАТИ ДОГОВІР ДАРУВАННЯ НЕДІЙСНИМ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ІЗ ПРИЧИН ПІДПИСАННЯ ВНАСЛІДОК ПОМИЛКИ Є НЕРЕАЛЬНИМ!
Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
Неможливо розірвати договір дарування, якщо об'єкт дарування вже не належить обдарованому.