Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міграційне право, 14 червня 2022, питання №66808

Сопровождающий инвалида 3 группы

Здравствуйте!
Такая ситуация. Семья проживала в Ирпене. Жена с ребенком покинули Украину. Теперь боевые действия приближаются к Запорожью, где проживает теща с тестем. Тесть моложе 60 лет, теща с больными коленями. Может ли зять, который находится в Украине сопровождать тещу (инвалид 3 группа) до места пребывания дочки? Самостоятельно женщина дорогу не перенесет. Какие документы должны быть у сопровождающего?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Це питання вирішується, але чоловіку треба буде оформити на тещу постійний догляд. Така вимога закону.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    "З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    2) особи з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність);"

    Про те, як оформити постійний догляд, я добре обізнаний і допоміг вже не одному клієнту вирішити це питання. Так що, як буде бажання дізнатися про подробиці цієї процедури, натисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Поговоримо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України