Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, интересует консультация по поводу неполной выплате заработной платы, а именно имеет ли право работодатель высчитывать из минимальной зарплаты какие либо отчисления кроме налогов? И можно ли уволиться по статьям о неполной выплате заработной платы?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду
Доброго дня!
Відрахування із зарплати працівника включає:
податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
військовий збір;
інші утримання: аліменти, борги за виконавчими листами, середній заробіток у разі відшкодування збитків, шкоди з матеріально відповідальних осіб тощо. Це може бути також платіж, який здійснюється за заявою працівника, наприклад профспілкові внески, внески до благодійних фондів, внески до громадських організацій, погашення банківських кредитів, різних позик тощо.
Звільнення може відбуватися з таких підстав:
з ініціативи роботодавця (ст. 40 та 41 КЗпП)
за власним бажанням працівника (ст. 38 КЗпП)
згідно зі ст. 36 КЗпП.
В період дії воєнного стану допускається:
звільнення працівників за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП;
звільнення відповідно до ст. 36 КЗпП (за угодою сторін),
скорочення чисельності та штату працівників, і працівників належним чином попередили про звільнення;
звільнення в разі ліквідації підприємства.
Під час воєнного стану роботодавець:
може звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки. Дата звільнення у такому випадку — перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначений у документі про тимчасову непрацездатність, або перший робочий день після закінчення відпустки.
Не можна звільняти під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 5 Закону № 2136);
не погоджує звільнення працівників із профспілкою (ч. 2 ст. 5 Закону № 2136).
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Окрім офіційних вирахувань з Вас більше нічого не мають права стягувати та вираховувати.
Є податок на доходи ФО, військовий збір, і все. Раджу детально розібратись, хто і на якій підставі і що вирахував від вас.
Це не є підставою для звільнення. Потрібно брати до уваги інші варіанти.
Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!