Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 05 липня 2022, питання №68462

Чи можна призупинити дію трудового договору з мобілізованим працівником

Добрий день! Прийшов лист з підприємства щодо призупинення дії трудового договору з 01.07.2022. Працівник був мобілізований 25.02.2023! Чи правомірні дії роботодавця?

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до статті 119 КЗпП гарантії щодо відносин з роботодавцем мають працівники які були призвані на військову службу під час мобілізації.

    За вищеназваними працівниками зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток, якщо вони працювали на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм підпорядкування та форм власності, фермерському господарстві, на сільськогосподарському виробництві, а також у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали до призову (на строк до фактичного звільнення чи закінчення особливого періоду).

    Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону № 2136-IX призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором

    Так як, мобілізовнаий працівник вже не виконує свої трудові обов'язки, то до нього припинення трудового договору не може бути застосована. При цьому, парво на отримання середнього заробітку за працівником зберігається.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    За потреби може бути надана письмова консультація

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Ні, це грубе порушення і трудового законодавства, і законодавства під час воєнного стану.

    Мобілізованому працівнику зберігається середній заробіток, позбавляти якого його не мають права.

    Потрібно вживати правових заходів для усунення порушення!

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України