Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я вчитель-логопед. Живу у місті, а працюю у селі. Через розпочату війну тимчасово переїхала в інший регіон країни. З 7 по 30 березня 2022 року я перебувала у тарифній відпустці. Потім узяла відпустку без збереження заробітної плати. У заяві зазначила тільки дату, з якої починається відлік цієї відпустки. Чи має право адміністрація закладу звільнити мене на тій підставі, що мене не було на робочому місці більше 90 днів?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
З якого числа Ви просили надати відпустку у заяві? Зазначення у заяві лише дня, з якого особа бажає отримати відпустку, тобто день відліку, без зазначення кінцевої дати є абсолютно правильним, особа вказує дату початку та примітку - до закінчення дії воєнного стану. Визначає конкретний період відпустки ( з та по відповідне число) сам роботодавець. Проблема у тому, що воєнний стан неодноразово продовжувався, тому працівник повинен був надавати заяви ще декілька разів та останній раз - на 90 днів. Тому, теоретично, після закінчення відпустки, а в наказі роботодавця зазначено, коли відповідна відпустка закінчувалась (скоріше за все, це 25.05.22 або наступний строк - 25.05.22), ви не виходили на роботу. Водночас, строк 90 днів до якихось підстав звільнення немає значення, якщо маються на увазі останні зміни до трудового законодавства (є підстава про звільнення у разі відсутності більше 4 місяців поспіль, але в цьому випадку є свої нюанси). Вас могли звільнити, фактично, й після декількох днів відсутності на робочому місці за прогул.
Для отримання детальної консультації звертайтеся через кнопку "Звернутися".