Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міжнародне право, 20 липня 2022, питання №69667

Які документи подтрібні щоб вивезти батьків 2 групи інвалідності, як супроводжувач

В мене двоє батьків інваліди 2 групи, ми намагались виїхати з під обстрілів в березні місяці, але на кордоні Шегині(львів) сказали, що батьків пускають, а мене ні.
Ми з ними повернулись назад, та згодом потрапили в окупацію, потім наше село в Хар.області звільнили. Батьки не впораються самі, т.к навіть не мають сил ховатись від обстрілів та нормально пересуватись.
На кордоні ми показали їх довідки про інвалідність 2 групи, та мою довідку про народження - що я є їх сином, але прикордонники сказали, що потрібна якась справка медичної комісії ще.
Ми їздили до лікарні куди прикордонники з Шегенів направили нас, але в лікарні сказали, що то якась маячня, таких довідок не дають. Тому ми вимушені були повернутись назад до дому. За цей час багато разів майже померли, нам снесло пів домівки. Зараз в Харкові та Харк.обл знов наростають обстріли, армія орків має наміри захопити Харків, та акумулює свої війська знов.

Питання, яку саме комісію треба пройти, та яку справку отримати, щоб я міг вивезти та супроводити батьків за межі держави? Я чув що багато людей виїхали просто по свідоцтву народження та довідки про інвалідність їх членів родини, але нас так не випустили.

Відповіді юристів (7)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день!

    Станом на зараз для виїзду за кордон потрібно пред'явити свідоцтво про народження та довідки про інвалідність 1 або 2 групи батьків.

    Для більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня

    У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Правила перетину кордону розподіляють поняття утримання батьків-інваладів та догляд з особою інвалідом. Для виїзду супроводжуючи батька інваліда Вам потрібні лише документи що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження) та інвалідність (довідка МСЕК про ынвалыднысть, пенсійне посвідчення, тощо). В данному випадку утримання є допомога на цей час. Вимагати інших документів, ніж передбачено в Правилах у Вас не можуть.

    В ідеалі (але не обов'зково) - якщо Ви й батьки зареєстровані за однією адресою, або отримали статус ВПО за однією адресою.

    При цьому, Вам не потрібно отримівати дозвіл в ТЦК СП, або отримувати відстрочку.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    КОПИИ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ РОДИТЕЛЕЙ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Олексію!

    Питання, яку саме комісію треба пройти, та яку справку отримати, щоб я міг вивезти та супроводити батьків за межі держави? - ВІД 03 ТРАВНЯ 2022 РОКУ НІЧОГО ТАКОГО НЕ ПОТРІБНО.

    Я чув що багато людей виїхали просто по свідоцтву народження та довідки про інвалідність їх членів родини, але нас так не випустили. - ТАК, ЛЮДИ ЇДУТЬ САМЕ ЗА ЦИМИ ДОКУМЕНТАМИ. ВАС НЕ ПРОПУСТИЛИ У БЕРЕЗНІ?

    «….03 травня 2022 07:28

    Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    ...

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    • Олексій Клієнт рік тому

      Не випустили, сказали, що необхідний висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, що батьки потребують постійного догляду

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Коли саме Вас не пропустили

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Олексій!

        РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

        ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

        ЗАКОН УКРАЇНИ

        Про прикордонний контроль

        (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

        Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

        "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

        1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

        2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

        3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом... ".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України