Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 27 липня 2022, питання №70122

Как лучше уволиться?

Добрый день! Компания, в которой я работаю, сегодня попросила всех написать заявлене об увольнении по согласию сторон или по собственному желанию.

Компания находится в Харькове, с начала войны не работала, месяц назад начала частично работать. Я оформляла справку ВПО, нахожусь в другом городе, не в Харькове. В Харьков вернуться не могу, т.к. дом находится на опасной территории. Да и траспорт пока не ходит там.
Раньше от нас потребовали написать заявление на отпуск без сохранения заработной платы без указания сроков.

Хочу все таки уволиться.
Подскажите пожалуйста, какой вариант лучше для меня в данной ситуации и должна ли комнаия выплатить мне за официальный отпуск или еще что-то?

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Найкращий варіант - звільнення за згодою сторін. Звичайно, Вам повинні компенсувати всі зароблені Вами дні відпустки.

    Програма максимум - це взагалі отримання декількох днів відпустки, матеріальної допомоги на оздоровлення і потім звільнення.

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня! Кращим варіантом це звичайно буде звільнення за згодою сторін.

    При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нарахувані суми власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі виникнення спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, роботодавець зобов’язаний виплатити неоспорювану суму.

    При звільненні виплачується:

    • заробітна плата;
    • вихідна допомога при звільненні — за умови, що вона передбачена (ст. 44 КЗпП);
    • компенсація за невикористані відпустки;
    • інші виплати — наприклад, додаткові гарантії, передбачені колективним договором.

    Якщо виникнуть додаткові питання з цього приводу звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України