Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міжнародне право, 28 липня 2022, питання №70229

Міжнародний та тимчасовий захист

Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можна відмовитися від тимчасового прихистку в Італії та подати запит на його отримання в Фінляндії? І ще одне питання: подали на міднарождий захист азило політио в Італії, комісія через місяць. Чи можна відмовитися і також поїхати до іншої країни, чи не буде потім колись проблем з тим, що просили захист в одній країні, а потім в іншій. Дякую

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Статус тимчасового захисту Вами отриманий на підставі Директиви Ради ЄС 2001/55/ЄС. Відповідно до Вказаної Директиви, Ви маєте право на відмову від тимчасового захисту та переїзду в іншу країну ЄС. До цього моменту Ви повинні припинити юридичний зв'язок з первісною країною-притулком.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    Тимчасовий захист в ЄС регулюється Директивою Ради 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 року "Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та відповідальності за наслідки такого прийому".

    Згідно статті 11 "Держава-член повертає назад особу, яка користується тимчасовим захистом на її території, якщо зазначена особа залишається на території іншої держави-члена або намагається без дозволу в’їхати на територію іншої держави-члена протягом періоду, на який розповсюджується Рішення Ради, зазначене у статті 5. Держави-члени можуть на основі двосторонньої угоди прийняти рішення про незастосування цієї статті.

    У відповідності з пунктом 6 статтею 26 Під час дії тимчасового захисту держави-члени співпрацюють одна з одною щодо зміни місця проживання осіб, які користуються тимчасовим захистом, із однієї держави-члена до іншої за умови згоди відповідних осіб на таке переміщення.

    2. Держава-член надсилає запити про переміщення іншим державам-членам і повідомляє Комісію та УВКБ ООН. Держави-члени інформують запитуючу державу-член про їхню здатність приймати переміщених осіб.

    3. Держава-член на запит іншої держави-члена надає інформацію, як зазначено в Додатку II, про особу, яка користується тимчасовим захистом, необхідну для вирішення питання відповідно до цієї статті.

    4. Якщо переміщення здійснюється з однієї держави-члена до іншої, термін дії дозволу на проживання в державі-члені, з якої особа від’їжджає, закінчується, а зобов'язання тимчасового захисту щодо відповідних осіб в державі-члені, з якої така особа від’їжджає, припиняються. Нова приймаюча держава-член надає тимчасовий захист таким особам.

    5. Держави-члени використовують зразок перепустки, наведений у Додатку I, для переміщення осіб, які користуються тимчасовим захистом, між державами- членами.

    Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профідю.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України