Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 05 серпня 2022, питання №70704

Обман на 3700$ через интернет

Это произошло 21-23 июля 2022 года. Все наше общение с мошенником происходило через Telegram посредством аудио- и видеозвонков. Мошенничество произошло на платформе Binance P2P.

Познакомился в интернете с человеком, который рассказал как он зарабатывает и предложил тоже заработать, я решил попробовать так как этот заработок был связан с криптовалютой, а я в прошлом занимался криптовалютой и у меня был опыт. Он сказал сначала нужно положить деньги на свой криптокошелёк на сумму 1114 USDT, я пополнил и у меня на криптокошельке было 1114 USDT. Потом сказал открыть ордер на продажу USDT к EUR на сумму 1114 USDT, далее через 3 минуты у меня появляется покупатель (мошенник) и мошенник говорит мне продавать так как я получу на 9% больше так как продаю по курсу от 1.060 то я продаю, в это время мы разговаривали по видео звонку и он показал куда нажимать, потом я вижу что деньги мне не пришли, а он говорит что якобы деньги должны прийти через 3 дня. В этот же день мошенник снова говорит создать еще один ордер на сумму 800$, я вношу 800$ на криптокошелек, и ставлю ордер на продажу USDT за EUR, и снова тот же человек покупает у меня, но опять я делаю не получить деньги на мой банковский счет. На следующий день он мне позвонил и я снова сделал заказ на продажу USDT к EUR на сумму 1800$ и тот же человек (мошенник) купил у меня, но деньги снова не пришли на мой банковский счет, после чего я подумал что возможно это не весь заработок и он просто меня разводит на деньги под видом истории что они должны прийти через 3 дня только с процентами, после чего я написал в техподдержку Бинанс а они ответили что он действительно мошенник и заморозили его аккаунт, после чего сказали, что предоставят в полицию все данные об этом человеке и помогут в расследовании.

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Антон!

    ПОДАВАЙТЕ ЗАЯВУ ДО ПОЛІЦІЇ ПРО ФАКТ ШАХРАЙСТВА. ЦЕ ОБОВ'ЯЗКОВА ДЛЯ ТАКОГО РОДУ ПРОЦЕДУРА. ЧИ ПОВЕРНУТЬСЯ КОШТИ? - СКЛАДНО СПРОГНОЗУВАТИ, БАГАТО ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПОЛІЦІЇ.

    ЗВЕРНІТЬСЯ ОНЛАЙН ТАКОЖ ДО КІБЕРПОЛІЦІЇ - https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

    Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Антоне!

    Те, що з Вами сталося називається "шахрайство".

    Покарання за це передбачено ст. 190 Кримінального кодексу України:

    1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

    Вам треба негайно подати заяву про злочин до поліції, і протягом 48 годин слідчий повинен видати Вам витяг з ЄРДР про внесення Вашої заяви до реєстру. Якщо він того не зробить, Ви можете оскаржити дії слідчого до слідчого судді.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Завжди готовий допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України