Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 23 серпня 2022, питання №71808

Права українця у Німеччині

Чи можна не відвідувати школу у Німеччині , якщо діти навчаються онлайн в українській школі? Причина : тимчасове перебування під час війни

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Шкільний обов'язок для дітей та підлітків з України починає діяти переважно тоді, коли вони отримують посвідку на проживання. Посвідку тим, хто прибуває з України, без зайвої бюрократії видають місцеві міграційні органи (Ausländerbehörden). Після узгодження з місцевим управлінням шкільної освіти (Schulamt) та власне навчальною установою діти можуть розпочати навчання в школі і до отримання посвідки.

    Координаційним пунктом для тих, хто прибуває з України, є місцеве управління шкільної освіти (Schulamt). Там сім'ям надають консультації, які саме школи підходять для конкретної дитини чи підлітка. Консультують переважно вчителі.

    Навчання в усіх державних школах Німеччини безкоштовне. У багатьох школах є обіди для учнів. Ви можете звернутися до центру зайнятості за субсидією на сплату шкільних обідів чи у дитячому садку.

    Для дітей та підлітків, які або зовсім не розмовляють німецькою, або лише трохи, у багатьох школах є мовна підтримка. Учні відвідуватимуть так звані "підготовчі класи", в залежності від федеральної землі - також "вітальні класи" або "перехідні".

    Як саме українські школярі інтегруються у навчальний процес, залежить від нормативних актів у федеральній землі та можливостей школи. Наразі більшість учнів навчаються у звичайних класах. Дехто відвідує у школі винятково інтеграційні або так звані «вітальні класи» (Willkommensklassen). У деяких школах є й поєднання останнього типу класів зі звичайними. Багато українських дітей продовжують навчатися у рідних школах у режимі онлайн. Є й федеральні землі, де планують швидко брати на роботу українських вчителів і готують уроки українською.

    У багатьох школах учні можуть отрмувати підручники для безкоштовного використання впродовж навчального року.

    Ті, хто прибув з України у зв’язку з війною, мають право на фінансову допомогу з безробіття (ALG II). Батькам школярів, які отримують цю допомогу, центр зайнятості (Jobcenter) додатково сплачує 156 євро на рік, щоб спорядити дітей до школи, наприклад, щоб купити зошити, ручки та рюкзаки. Достатньо лише надати довідку зі школи. Гроші виплачують у лютому й серпні.

    Центр зайнятості також може покривати витрати на репетиторські послуги, спортивний інвентар, музичні інструменти, проїзні на громадський транспорт та шкільні екскурсії.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України