Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
День добрый... У меня вопрос... Как можно оформить дарственную... Какие надо при этом документы?
Если у меня ослеп родной дядя... Документы на квартиру у меня
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Євгене!
Дарча - це найпростіший і найдешевший, доречи, варіан переоформлення нерухомості на свого родича!
Підставою для оформлення договору дарування (дарчі) є Цивільний кодекс України, який у ст. 717 визначає його як документ, який підтверджує, що право власності на майно, яке належить дарувальнику, на безоплатній основі передається ним одареному. Така передача може відбутися відразу або здійснитися в майбутньому за умови настання обставин, які роблять подарунок можливим.
Попри те, що за своєю суттю договір дарування — це двостороння угода, дарувальник усвідомлено йде на неї, розуміючи, що не отримає від неї матеріальної вигоди. У цьому випадку стороною, що отримала вигоду, виступає тільки обдаровуваний. При цьому дарувальнику необхідно мати на увазі, що передати права власності він може тільки на ту нерухомість, яка належить йому на законних підставах, які підтверджуються правовстановлюючими документами. Тобто орендовану навіть на тривалий термін нерухомість подарувати не вийде.
Договір дарування (у тому числі нерухомості) має принципові відмінності від угоди купівлі-продажу:
ДАРЧА ЧИ ЗАПОВІТ: ЩО ДЕШЕВШЕ Й ВИГІДНІШЕ У 2022 РОЦІ?
Найчастіше щодо розпорядження нерухомістю виникає питання про те, що краще — скласти заповіт або оформити договір дарування в Україні. Вибираючи один з варіантів, варто враховувати, що:
ДАРЧА НА ЧАСТИНУ КВАРТИРИ
Оформити договір дарування на нерухомість, яка належить дарувальнику цілком, не складе труднощів. У разі ж, коли він є власником лише її частини, порядок оформлення в дар буде визначатися формою власності.
Варіантів може існувати кілька:
У першому випадку, коли нерухомість перебуває у спільній частковій власності та для кожного власника визначена в ній частка, можливо передати свою частину квартири в дар, не отримуючи згоди інших власників.
У другому випадку, коли частки власників не виділені, укладення договору дарування можливе лише після отримання згоди на це всіх власників.
Таке ж правило діє і в разі, коли квартира або частина в ній є спільною сумісною власністю подружжя. За бажанням оформити дарчу на свою частину один з них зможе зробити це, лише маючи письмову згоду другого з подружжя. Відсутність такої згоди зробить укладення договору неможливим.
ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ
Для оформлення договору дарування той, хто прийняв рішення подарувати нерухомість, крім паспорта та коду, серед основних повинен мати при собі такі документи:
Дарувальник і обдаровуваний обов’язково повинні бути присутніми при оформленні угоди. Якщо сторонами досягнуто згоди й договір укладено, нотаріус оформляє витяг з Реєстру майнових прав на нового власника. У цей момент дарувальник втрачає права власності на нерухомість, а обдаровуваний набуває їх. На останньому етапі нотаріус видає обдарованому договір дарування та виписку на його ім’я з державного реєстру про реєстрацію права власності на дану нерухомість.
ДЕ ОФОРМИТИ ДАРЧУ?
Дарча може бути оформлена за місцем знаходження нерухомості або місцем реєстрації учасників угоди.
Вибір нотаріуса залежить від власних пріоритетів. Це може бути державний чи приватний нотаріус, вартість послуг яких практично не відрізняється. До мінусів звернення до державного нотаріуса можна віднести великі черги і, як наслідок, більш тривалий термін очікування здійснення угоди.
Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Євгеній!
Оформити дуже просто - звертаєтесь до нотаріуса, який пропонує проєкт договору та загалом займається Вашим питанням.