Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 01 вересня 2022, питання №72343

Чи матиме право успадкувати квартиру не усиновлена дитина?

Доброго дня. Мене цікавить така ситуація: Квартира являється 100% власністю батька. В ній зареєстровані (на проживання) мама, я, брат(який являється кровним сином мами, та не являється офіційним сином батька (не усиновлювачі його, лише в 16 років брат взяв прізвище мого батька)) та 2-х річний син мого брата. Яким чином буде спадкуватись квартира (без заповіту). Чи матиме брат і його син право на спадкування квартири мого рідного батька?

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    У випадку якщо не було заповіту до спадкоємців першої черги відносяться супруг спадкодавця, його батьки та діти. Дітьми спадкодавця визнаються особи, щодо яких спадкодавець вказаний батьком в свідоцтві про народження. Таким чином, ваш брат по матері не спадкує після Вашого батька, як і його дитина.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Має право лише у випадку існування заповіту на нього. В усіх інших випадках майно після смерті батька успадковують спадкоємці першої черги.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Син брата може спадкувати спадщину після Вашого батька лише у випадку, якщо не буде в живих його батька-Вашого брата.

    До спадкоємців першої черги відносяться юридично батьки, юридично діти та усиновлені, також-другий з подружжя, який перебував у зареєстрованому шлюбі зі спадкоємцем на час його смерті. Тому у випадку смерті Вашого батька після нього мали б право спадкувати Ви і Ваша матір. Якщо Ваш брат не є юридично сином Вашого батька та не є усиновленим, то він не матиме права спадкувати спадщину Вашого батька.

    Можливо, Ваш брат в 16 років взяв прізвище його матері, яке в неї було в шлюбі з Вашим батьком, тобто прізвище Вашого батька. Прізвище безпосередньо Вашого батька він не мав брати, якщо майже ніким йому юридично не приходився (лише пасинком). Щоправда в юридичній практиці різних країн практикується з настанням повноліття зміна прізвища особи, в якої складна ситуація з біологічним батьком та юридично батьком або усиновлювачем чи вітчимом.

    Ви можете звертатися до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію з цього питання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України