Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Работодатель выплатил мне не правильную зарплату, либо перепутал должность либо ещё по какой то причине, но начислено было в разы больше обещанного, что стоит делать, бежать ли отдавать, или имею право оставить деньги у себя?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Владиславе!
Раджу обрати найкращу в цій ситуації поведінку: просто очікуйте і нічого нікому не кажіть. Якщо заробітну плату витребують, краще її повернути. Якщо ні - тоді це буде Ваше.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду
Вітаю.
Згідно зі статтею 127 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі та організації, де вони працюють, можуть провадитися за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:
Власник може видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми. Для відрахування таких сум згода працівника не потрібна. Його заперечення також не можуть перешкоджати відрахуванню.
Пропуск зазначеного строку означає неможливість не тільки видання наказу (розпорядження) про відрахування із заробітної плати, але й стягнення суми заборгованості працівника перед підприємством взагалі, оскільки власник у цьому випадку позбавлений права звернутися з позовом до судуАдвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Можу лише повторити слідом за колегою цілком доречно приведені наративи із статті 127 Кодексу законів про працю України про відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі та організації, де вони працюють:
Власник може видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми. Для відрахування таких сум згода працівника не потрібна. Його заперечення також не можуть перешкоджати відрахуванню.
Пропуск зазначеного строку означає неможливість не тільки видання наказу (розпорядження) про відрахування із заробітної плати, але й стягнення суми заборгованості працівника перед підприємством взагалі, оскільки власник у цьому випадку позбавлений права звернутися з позовом до судуТому для запобігання зайвим проблемам раджу гроші повернути, або принаймні повідомити про це роботодавця.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!