Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міграційне право, 11 вересня 2022, питання №72784

Каким образом возможно легализовать свое прибывание в Польше не претендуя на льготы для украинцев?

На данный момент имеется временная защита другой страны. Есть потребность переехать в Польшу и остановиться там на длительный срок. Читаю условия получения PESEL в Польше и есть опасение отказа по 2 причинам: выезд из Украины был до 24-го февраля, а так же, есть международная защита другой страны ЕС.

Для получения возможности длительного нахождения на территории страны без этого документа ни как, по информации из государственных источников Польши документы будут действовать до конца 23-го года.

Безвиз для Шенгена давно истек, и нет гарантии что при отказе от текущей защиты Польша предоставит свои документы (так как был в отпуске с 13-го февраля, везде подчеркивают дату от 24-го).

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Григорію!

    Поки що ані в Польщі, ані в інших країнах Шенгена ніхто не відмовляється від своїх зобов'язань, взятих перед українським біженцями від самаого початку війни, і Ви практично стовідсотково можете отримати тимчасовий захист в Польщі як УБ! Проте Вам треба відмовитись від попереднього статусу в іншій країні. Інакше отримаєте відмову в будь-якому випадку! Принаймні в Україну Вас точно ніхто не поверне, але є певні нюанси, які залежать від того, де Ви маєте свій поточний статус, і який він.

    Будете мати бажання продовжити розмову, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Постараюсь Вам допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України