Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 14 вересня 2022, питання №72919

Как отказаться от прививки от дифтерии

Здравствуйте. Я работаю на горно-обогатительном комбинате лаборантом химического анализа. Делаю анализ проб руды. Попадает ли моя профессия и место работы под перечень обязательных для вакцинации от дифтерии и коклюша? Нам сказали в срочном порядке сделать, но я не хочу. Имею ли я на законном основании отказаться? И насколько правомерно то, что моя прививочная форма 063 находится на комбинате?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ольга!

    Відмова від вакцинації передбачена в українському законодавстві. Право відмови від щеплення передбачене Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-­III (далі — Закон № 1645-ІІІ).

    Стаття 12 цього закону визначає, що медпрацівники, які проводять щеплення, зобов’язані надати об’єктивну інформацію про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

    Пацієнти повинні знати, що не всі щеплення, внесені до Календаря щеплень, є обов’язковими. Так, профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу обов'язкові і включені до Календаря щеплень. Решта щеплень,зокрема від гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи і паротиту, — додаткові.

    Пацієнт повинен дати згоду на проведення профілактичної вакцинації. Залежно від віку пацієнта рішення про згоду на вакцинацію надають:

    • дієздатні повнолітні особи самостійно
    • батьки або сам претендент на щеплення віком від 15 до 18 років
    • батьки за осіб, які не досягли 14-річного віку

    Якщо пацієнт відмовляється від профілактичного щеплення, лікар має:

    • пояснити, як вплине на здоров’я відмова від щеплення
    • вимагати від пацієнта письмового підтвердження відмови, якщо пацієнт і після роз'яснення не змінив своє рішення. Лише письмово оформлена заява може бути доказом такої відмови
    • оформити відмову письмовим актом та засвідчути його правдивість підписами двох свідків, якщо отримати письмову відмову неможливо
    • заповнити інформовану згоду на щеплення
    Відмова від щеплення: зразок

    9xcoei.jpg

    Відмова від щеплень: форма

    Медпрацівник повинен вносити до відповідних медичних форм відомості про профілактичні щеплення, випадки поствакцинальних ускладнень, відмову від профілактичних щеплень (ст. 12 Закону № 1645-ІІІ). Тому факт відмови від щеплення з позначкою про те, що медичний працівник роз’яснив можливі негативні такої відмови, вносять до форми № 063-­2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики».

    NB! Форму № 063­-2/о обов’язково заповнюють на кожного пацієнта, котрий підлягає щепленню чи туберкулінодіагностиці, незалежно від місця його проживання.

    Документ підписує і пацієнт, і медпрацівник (п. 17 Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595):

    8. Згода особи, батьків або законного представника дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики для профілактики

    ___

    (чого саме)

    Даю згоду на проведення щеплення

    ___

    (дата) (підпис)

    Не даю згоди на проведення щеплення (чому саме)

    ___

    (дата) (підпис)

    Заповнена форма 063­-2/о є підтвердженням того, що пацієнт, його батьки чи законні представники були поінформовані про:
    • процедури щеплення чи туберкулінодіагностики
    • можливі ускладнення від цих маніпуляцій
    • препарат, яким проводиться маніпуляція

    Лікар чи медична сестра повинні пам’ятати, що правильно оформлений документ допоможе захиститись від неоґрунтованих звинувачень на свою адресу в разі виникнення проблем зі здоров’ям, пов’язаних з відмовою від проведення профілактичних щеплень. Лише письмово оформлена відмова від вакцинації може стати доказом з юридичної точки зору.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України