Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 23 вересня 2022, питання №73361

Звільнення з роботи вагітних

Доброї ночі. Пробачте, що так пізно, але мене цікавить питання про звільнення з роботи.
Ситуація така: мене приймають на роботу на дикретне місце, але я сама йду в декрет проробивши 5 місяців. Тоді не виходячи з одного декрету за 1.5 року я йду в другий декрет. Проходить 3 роки і мене звільняють, тому що вийшла та дівчина, за яку мене взяли на роботу. Але на той момент я вже на 5 місяці вагітності з третьою дитиною. Але декрет відкривають на 7 місяці вагітності.
Чи мали право мене звільнити? Чи повинні були надати місце, щоб доробити до декрету?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Відповідь на це питання Ви можете знайти у Вашій трудовій угоді!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ольго.

    Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

    Звільняти Вас не мали права.

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України