Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 27 вересня 2022, питання №73614

Відповідальність за неповернення з-за кордону

Доброго дня. Підкажіть, чи настане згодом відповідальність, якщо виїхати на законних підставах за кордон, супроводжуючи інваліда, а потім не повернутися, як це зобовязує Постанова КМУ? Зараз відповідальності за це немає, тим більше, мобілізації не підлягаю. Якщо внесуть зміни до КОАПП чи ККУ чи матимуть вони зворотню силу?

Відповіді юристів (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Віталій.

    Ви правильно кажете, що нормативно-правові акти зворотньої сили не мають, але якщо при Вашому поверненні вони вже будуть діяти, то Ви можете бути притягнути до відповідальності.

    Але оскільки самої відповідальності наразі немає, говорити про це складно.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте!

    ПОКА НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА

    При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Віталію!

    Згадана Вами Постанова не зупиняє дії статтей 210-1 КУпАП і 336 ККУ. Про це треба пам'ятати!

    Будуть питання, звертайтесь!

    • Віталій Клієнт 2 роки тому

      Згідно ст.23 ЗУ Про мобілізацію я не підлягаю мобілізації, тож яке тут може бути ухилення від призову? Тим більше, що в військкоматі був добровільно - відправили додому.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Проблема у тому, шо не повернувшись, Ви в певній мірі позбавляєте себе статуса особи, яка доглядає інваліда. Звичайно, це теорія, а як буде на практиці ще побачимо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України