Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Чоловік проживає фактично в іншому місті, військову комісію пройшов у місті фактичного проживання за довідкою про фактичне місце проживання. Чи можливо виписатися з місця прописки та прописатися в місті проживання і відповідно знятися з військового обліку та стати на військовий облік в іншому місті?. Дякую за відповідь.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Так, чоловік може це зробити! Спочатку йому треба знятися з обліку у ТЦК у зв'язку з переїздом до фактичного проживання в іншому місці і знятися з реєстрації ДМСУ. Потім стати на облік у військоматі за місцем нового проживання і вже тоді прописатися!
Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірино.
Добрий день. Чоловік проживає фактично в іншому місті, військову комісію пройшов у місті фактичного проживання за довідкою про фактичне місце проживання. Чи можливо виписатися з місця прописки та прописатися в місті проживання і відповідно знятися з військового обліку та стати на військовий облік в іншому місті?
Так, не бачу перепон для цього.
Але для початку уточніть, чи надаються в місці Вашого проживання послуги зі зміни місця реєстрації. У зв'язку із бойовими діями та воєнним станом певний час дана послуга була заблокована.
Якщо змінити місце реєстрації можливо, тоді потрібно їхати зніматись з військового обліку. Із довідкою ВПО проблем не буде.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, 19 років досвіду
Доброго дня Ірина. Якщо у чоловіка у військовому квитку чи тимчасовому посвідченні є відмітка про те що він перебуває на військовому обліку за місцем фактичного проживання то проблем зі зняттям з військового обліку за місцем реєстрації не повинно бути. Можливо доведеться сплатити штраф за порушення правил військового обліку, бо мав завчасно знятися з військового обліку до переїзду на нове місце проживання.
Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіКоли ви будете виписуватись чи приписуватись, перше що попросять це військовий квиток. Тому знятися з військового обліку та стати за місцем проживання треба обов'язково.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
6. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині третій цієї статті.
Кодекс України про адміністративні правопорушення
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10
Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...
ПОРЯДОК
організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних
15. Військовий облік здійснюється з урахуванням встановленого в Україні порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, в яких призовники і військовозобов’язані працюють (навчаються).
15-1. . Взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про яких наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
56. Районні (міські) військові комісаріати:
організовують та ведуть військовий облік на відповідній території;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у випадках, передбачених законодавством;
Персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних ведеться районними (міськими) військовими комісаріатами шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
56. Районні (міські) військові комісаріати:
організовують та ведуть військовий облік на відповідній території;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у випадках, передбачених законодавством;
Персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних ведеться районними (міськими) військовими комісаріатами шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку.
Додаток 1до Порядку
ПРАВИЛА
військового обліку призовників і військовозобов’язаних
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;
5. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, призову за мобілізацією, військового обліку або спеціальних (перевірочних) зборів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
ВИСНОВОК:
ВИМОГА НЕ ЗМІНЮВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ БЕЗ ДОЗВОЛУ ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРУ, ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ВАШ ЧОЛОВІК ПОВИНЕН ОСОБИСТО НАПИСАТИ ЗАЯВУ ПРО ЗМІНУ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ТА ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРА.
ТАКОЖ ТРЕБА МАТИ НА УВАЗІ, ЩО ВСЮ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ ВНОСЯТЬ
В
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
В цьому реєстрі повинні бути відомості про стан здоров’я (у тому числі про встановлення, зміну групи інвалідності), що збираються з метою визначення придатності для виконання військового обов’язку.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#n22