Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 10 жовтня 2022, питання №74214

Наследство по завещанию

Здравствуйте! Отец составил завещание на одного ребенка, имея троих. Все дети пенсионеры. О праве на наследство заявила дочь, указанная в завещании, и сын. Третья дочь о праве на наследство не заявляла. Как будет делиться наследство? В каких пропорциях?

Відповіді юристів (3)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрый день!

    Имущество которое охвачено завещанием, будет делиться по завещанию. Однако, для двух других детей-пенсионеров законом предусмотрена обязательная часть в наследстве, которая равняется половине части, которую наследник получил бы по закону (если вас 3 наследника первой очереди, то обязательная часть равняется 1/6).

    То, что не охвачено завещанием, делиться на 3 наследников поровну.

    Если вы завели наследственное дело, нотариус должен все вам разписать.

    При возникновении дополнительных вопросов нажимай те кнопку "Обратиться". Буду рад помочь.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Іване.

    Спадкувати буде той, хто зазначений у заповіті. Однак інші двоє, якщо вони є непрацездатними і так далі, мають право на обов'язкову частку у спадщині.

    Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині

    1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

    Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

    {Офіційне тлумачення положення частини першої статті 1241 щодо права повнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця на обов’язкову частку у спадщині див. в Рішенні Конституційного Суду № 1-рп/2014 від 11.02.2014}

    2. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

    3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Зверніться до мене персонально, натиснувши відповідну зелену кнопку біля мого профіля. Обов'язково допоможу!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України