Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 12 жовтня 2022, питання №74296

Могут ли конфисковать квартиру подаренную сыну отцом если у отца есть долги перед банками

Есть задолжености перед банками, хочу сделать дарственную на сына, возраст 19 лет. Прописаны жена (в разводе) и дочь. Обе проживают за границей. Сын со мной, студент.

Відповіді юристів (4)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Вопрос довольно сложный. Технически, если нет решения суда о взыскании долга и не наложен арест на имущество, Вы имеете возможность подарить сыну квартирую Но, если Вы останетесь в ней, проживать, то есть фактически использовать эту квартиру и дальше, то кредитор может обратиться в суд за признанием этой сделки недействительной.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юрію!

    В уцьому питанні є різні підводні камені, і багато в чому воно ситуативне. Тому, перш ніж, його вирішувати, раджу поспілкуватись з досвідченим адвокатом більш детально і в приватному режимі.

    \Якщо Ви оберете мене, то для того достатньо натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче Вам допоможу!

    Мамай Ірина Євгеніївна
    Мамай Ірина Євгеніївна рік тому

    Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Без рішення суду про стягнення боргу все що може робити банк це дзвонити і просити оплатити борг. Якщо рішення суду про стягнення боргу є чи буде, то за справу береться виконавча служба, яка може накласти арешт на ваше майно. І тоді квартиру ви не зможете ні продати, ні подарувати. Але якщо вона буде не ваша, то і питань не повинно бути.

    Однак - кредит платити однозначно треба.

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна рік тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Доброго дня, кредитні справи складні, тому дати однозначну відповідь без аналізу документів і вашої конкретної ситуації не можливо. Якщо ви вважаєте, що переоформлення вашої квартири на іншу особу кардинально вирішіть ваше питання, то ви дуже помиляєтесь. Банки також передбачають такі випадки, тому повірьте що банк знайде яким чином визнати цей правочин недійсним, і такі рішення є. Тут треба аналізувати в комплексі, по-перше яким чином укладався договір, в якому банку ви оформляли кредит, яка сума нарахувань, і чи відповідає ця сума законним нарахуванням, чи вони з "потолка" її взяли, і з якого часу у вас виникла просрочка. Тільки маючи всю цю інформацію можна говорити яким чином вам вийти з цієї неприємної ситуації. І може не потрібно буде робити якісь маніпуляції з майном, дуже багато випадків коли банки нараховують "космічні" відсотки, але розуміючи що в суді вони не зможуть довести їх, погоджуються на реальний борг, реструктуризацію і т.д. Але просто переоформити майно, не вирішить вашу проблему, і говорить про те що немає майна немає проблем помилкове судження.

    Зверніться до кредитного юриста, саме до спеціаліста який практикує в кредитних справах, бо на практиці є багато нюансів, і добрих , і поганих, витратьте невелику суму за консультацію, і будете розуміть що робити, і чи є підстави для занепокоєння.

    Удачі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України