Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нотаріат, 25 жовтня 2022, питання №74912

Наследство двум детям, один умер, может ли быть наследником жена и дети умершего?!

Бабушка завещала земельный пай двум детям, один вскоре умер! Могут ли жена и дети умершего (ребенка) претендовать на часть наследства, что завещала бабушка?!

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Перш за все необхідно ознайомитись з формулюванням заповіту.

    Якщо онук помер після смерті бабусі, то його спадкоємці мають право на спадкування того що вказано в заповіті. Якщо, до - живий онук спадкує те що йому вказано в заповіті, а інша частина спадкується на загальних умовах по закону.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Ангеліна
    Ангеліна рік тому

    Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день!

    За загальним правилом якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія). Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців (стаття 1276 Цивільного кодексу України).

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n5964

    Однак, для повної консультації необхідно ознайомитись з текстом заповіту і детальніше дізнатись обставини справи.

    В разі наявності додаткових питань, звертайтесь. Успіхів!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, мають право.

    Але для точної відповіді та з'ясування відсотків, потрібно проаналізувати ситуацію детальніше.

    Звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України