Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 11 листопада 2022, питання №75668

Чи можуть онуки (неповнолітні) яких нема у заповіті отримати частину, якщо один із спадкоємців за заповітом хоче відмовитися від спадщини на їхню користь?Та як це оформити?

Після смерті дідуся спадкоємцями за заповітом є його сестра,син і колишня дружина.Сестра хоче написати відмову від спадщини на користь онуків (неповнолітні) яких немає у заповіті.Як вона це може зробити?Які документи потрібно оформити.
Сестра живе в Білорусі і бути присутньою не може.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Альона!

    Наврядчи так вийде. Якщо хтось відмовиться від своєї частини спадщини, Її буде росподілено у порядку черг спадкування. Тому раджу тій особі все ж таки прийняти свою долю спадщини, а вже потім поділити її між онуками в тій формі чи розмірі, в якому вона забажає.

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Треба знати точний текст заповіту.

    За загальним правилом, Частиною першою статті 1274 Цивільного кодексу України передбачено, що спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.

    Тобто, неможливо відмовитися від спадкування за заповітом на користь особи не зазначеної в заповіті.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України