Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 03 січня 2020, питання №7679 100₴

Питання перевезення пасажирів в малотоннажном специализированном грузовом авто Форд транзит коннект

Згідно п.21.5 ПДР дозволяється перевозити пасажирів ( до 8 чоловік+ водй) у пристасованому для цього вантажному автомобілі водіям,які мають таж керування більше 3 років і посвідчення водія категоріі "C" . В цьому випадку встановлення додаткового седіння не буде переобладнанням! Але згідно категоріі водійських прав на мій автомобіль не потрібно категорія "C" а потрібна "B". В ПДР малось на увазі саме грузовий автомобіль максимальна масса яких перевищує 7500кг., а в мене авто -малотоннажне до 3500кг.категориі В. В цьму і є повна невідповідність законодавства.Я багато підготовив інформаціі з цьго приводу і хочу отримати допомогу про звернення в необхідні інстанціі щоб отримати дозвіл спокійно перевозити членів своєі родини без проведення переобладнання автомобіля. Детально своі міркування, матеріали передам тому, хто побажає мені допомогти. .

Відповіді юристів (3)

    Савченко Олександр
    75%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий вечір.

    Форд транзит коннект є легковим автомобілем.

    Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобіль легковий - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно.

    У даному випадку на перевезення поширюється пункт 21.1 ПДР - дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характеристикою так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезення.

    Ковальчук Владимир
    25%

    ПДР 21.6. Грузовой автомобиль, используемый для перевозки пассажиров, должен быть оборудован сиденьями, закрепленными в кузове на расстоянии не менее чем 0,3 м от верхнего края борта и 0,3-0,5 м от пола. Сиденья, расположенные вдоль заднего или бокового борта, должны иметь прочные спинки.

    21.1. Разрешается перевозить пассажиров в транспортном средстве, оборудованном местами для сидения в количестве, предусмотренном технической характеристикой так, чтобы они не мешали водителю управлять транспортным средством и не ограничивали обзорность, в соответствии с правилами перевозки.

    21.5. Перевозка пассажиров (до 8 человек, кроме водителя) в приспособленном для этого грузовом автомобиле разрешается водителям, имеющим стаж управления транспортным средством более трех лет и удостоверение водителя категории «С», а в случае перевозки свыше указанного количества (включая пассажиров в кабине) – категорий «С» и «D».

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий день.

    Ви написали мені у персональному повідомленні, що згідно технічного паспорту ваш автомобіль - спеціалізований вантажний-спеціалізований фургон малотонажний - В. ( В -означає легковий?)

    Якщо згідно техпаспорту тип кузову вашого автомобіля - фургон малотонажний-В, тоді все-таки він є вантажним, а не легковим.

    Так, відповідно до ЗУ "Про автомобільний транспорт" автомобілі з типом кузову - фургон малотонажний-В, які за своєю конструкцією призначені для перевезення вантажів та вантажопідйомністю до 3,5 тонни, за типом транспортного засобу є вантажні.

    Однак, ваші водійські права категорії "В" дозволяють Вам керувати даним автомобілем. Так як відповідно до пункту 3 ПОЛОЖЕННЯпро порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/340-93-%D0%BF) транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії:

    В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми;

    С1 - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів);

    С - призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів).

    Тобто, не слід плутати категорію "В" з типом і конструкцією кузова. Якщо автомобіль призначений для перевезення вантажів за своєю конструкцією та типом, то він є вантажним. Про це і стоїть відмітка в техпаспорті на ваше авто.

    Категорія «В» не визначає тип автомобіля, вона вказує категорію водія, який має право керувати цим автомобілем. Тобто, по допустиму масу даним автомобілем може керувати водій з категорією «В», але сам автомобіль призначений для перевезення вантажів і за своїм призначенням є вантажним.

    Таким чином, якщо поліція Вас і зупинить, то ніяких проблем не буде, адже категорія «В» дозволяє Вам керувати вашим авто, маса якого не перевищує 3500 кілограмів.

    Єдине - при перевірці, окрім посвідчення водія, техпаспорту і страховки, поліція може попросити Вас пред'явити свідоцтво про техогляд. Так як відповідно до ст. 35 ЗУ "Про дорожній рух" та Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/137-2012-%D0%BF) вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них із строком експлуатації до двох років - проходять обов'язковий технічний контроль кожні 2 роки.

    Якщо я зміг Вам допомогти, прошу обрати консультацію як найкращу відповідь. Буду вдячний!

    Всього доброго. Пишіть, якщо будуть додаткові питання..


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України