Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
На меня бабушка которая была мои опекуном и с которой я всю жизнь жила оставила завещание на дом в котором жила и квартиру в которой всю жизнь прожила ее дочь , но они были в очень плохих отношениях , дочь к ней не приезжала почти , не досматривала и не хоронила , может ли она отсудить у меня все что мне завещала бабушка ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Це практично неможливо. Оскаржити заповіт в судовому порядку - це вірогідність успіху 1 %. Тому не думаю, шо це можливо.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, якщо дочка працездатна то це майже не можливо.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Катерина!
Пріоритет має заповіт.
Проте, відповідно до ст. 1241 Цивільного кодексу України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).Перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку, що визначений ст. 1241 Цивільного кодексу України, є вичерпним і розширеного тлумачення не потребує.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
дуже боюсь , тому что вона грозиться зо відсуде в мене все і мені нічого не достанеться , бабуся була мені за маму та тата , а грошей щоб зробити дарування в нас набуло , а зараз розумію що треба будо . Бабусею піклувалася тільки я , лікувала та доглядала , всі в селі це можуть підтвердити . Тітка мені сказала забрати в нотаріуса заповіт і поділити навпіл все або вона в суд подасть на мене. Дякую вам ,
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯкщо вона не підпадає під зазначену мною категорію, то жодного шансу відсудити у Вас хоть щось в неї не має!
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
нервы попортить может,если подаст в суд о признании завещания недействительным.также,если дочь нетрудоспособная,то даже при наличии завещания может претендовать на обязательную часть наследства