Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!
Моя машина не має знака «Інвалід за кермом», я не маю ніяких додаткових відміток у водійському посвідченні або у тех.паспорті автомобіля
Але я інвалід 3ї групи, чи маю я право зупинятися на місцях для паркінгу позначених знаком 1.30 «Водій з інвалідністю» тільки за наявності посвідчення інваліда 3ї групи? Наприклад, чи можу я ставати на місцях для інвалідів біля ТРЦ?
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так ви маєте на це право.
без таблички на авто, і без запису у техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Сергію.
Знак “Водій з інвалідністю” в Україні встановлювати на машину необов’язково. Без таблички на авто, і без запису у свідоцтві про реєстрацію ТЗ можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.
Так, офіційної вимоги неодмінно мати на автомобілі спеціальний знак п. 30.3ґ в українському законодавстві немає. І без такого жовтого знаку громадянин з обмеженими можливостями формально має ті самі права на дорозі – офіційно відступати від вимог певних пунктів ПДР йому можна. Але у випадку спроби покарання за це з боку поліції доведеться доводити свою правоту, демонструючи посвідчення або власні фізичні недоліки. Як правило, посвідчення особи з інвалідністю достатньо.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Згідно з чинним законодавством, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком або розміткою 1.30. Але незалежно від наявності місць безкоштовно користуватися паркуванням може громадянин з інвалідністю. Для цього він повинен пред'явити документ, в якому є запис про інвалідність - пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або довідку про надання пільги. У посвідченні тепер не обов'язковий запис про інвалідність саме в зв'язку з ураженням опорно-рухового апарату.
за наявності посвідчення маєте право на зупинку у вказаних місцях.
З повагою,
Костянтин Гончаренко