Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 10 лютого 2023, питання №80456

Як повинен оплачуватися декретний лікарняний, якщо я працюю на 0.5 ставки лікарем в стаціонарі, і по сумісництву в поліклініці також на 0.5 ставки?

Доброго вечора.
Я лікар , працюю в стаціонарі на 0.5 ставки і по сумісництву в поліклініці також на 0.5 ставки. Разом маю ставку.
З 1.02.23 пішла в декрет.
З поліклініки бухгалтера кажуть , що вони не мають мені виплачувати декретний лікарняний , тільки з основного місця роботи. Але при тому всьому, з мене знімаються в повному обсязі податки 20% від зарплати , що з одного що з іншого місця роботи . Якщо це так , то мені декретний лікарняний нараховується лише з 0.5 ставки?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталля!

    Відповідно до ч. 2 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 р. №1105, сума допомоги з вагітності та пологів у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

    Оскільки, згідно зі статтею 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. №2464 у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

    Норма ч. 2 ст. 26 Закону застосовується як у випадках повної зайнятості, так і у випадках неповної зайнятості застрахованої особи. Сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, також при розрахунку допомоги застосовується середньомісячна кількість календарних днів - 30,44. В даному випадку середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги становитиме: 1378 грн : 30,44 = 45,27 грн.

    У разі якщо сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, необхідно здійснювати доплату до суми допомоги до рівня мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

    Враховуючи вищевикладене, при визначенні суми допомоги по вагітності та пологах у даному випадку, слід керуватися нормою ч. 2 ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №1105, абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням №1266, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. №439 та листом Мінсоцполітики України від 08.05.2015 р. №6811/0/14-15/18.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України