Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Буду свободен в 13:00
Хотел бы пообщаться с юристом , обсудить детали
Из за гололедицы занесло в машину, во дворе на повороте , скрылся с места дтп, по причине спешки
Возвращался на след день, искал ту машину - не нашел
Со страховкой все в порядке. Повреждения не существенные
Перезвонили с участка , хотел бы получить консультацию до того как поеду в участок
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрый день! Могу проконсультировать по вашему вопросу, нажимайте кнопку "Обратиться" для связи.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
За залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні передбачено штраф у розмірі 3400 гривень або позбавлення прав від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб. Дана адміністративна відповідальність передбачена статтею 122-4 КУпАП.
Залишення місця ДТП і відповідальність в розімунні КУпАП є суттєвим в розумінні Кодексу про адміністративні правопорушення.
Порядок притягнення до відповідальності по статті 122-4 КУпАП
Уповноважені особи органів Національної поліції мають право складати протоколи по статті 122-4 КУпАП (втеча з місця ДТП). Після збору доказів та складання протоколу поліція направляє матеріали по статті 122-4 КУпАП до суду за місцем вчинення правопорушення.
Особа, яка притягається до відповідальності має право користуватися своїми правами передбаченими статтею 268 КУпАП. У тому числі вона має право на адвоката. Підготувати пояснення у частині чому особа вважає себе невинною у втечу з місця ДТП.
Суд завчасно повідомляє водія про розгляд справи (дату, час, ім’я судді, № справи). На судовому розгляді суддя вислуховує пояснення водія, який можливо здійснив втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) та до якої він причетний. Після цього суд надає можливість заявити різного роду клопотання, у тому числі і прохання про звільнення від відповідальності через відсутність доказів вчинення порушення по ст. 122-4 КУпАП.
Апеляційний розгляд по статті 122-4 КУпАП
У апеляційній скарзі апелянт зазначає чому на його думку постанова районного суду є незаконною, у тому числі він може висловити заперечення у частині призначеного адміністративного стягнення посилаючись на його суровість.
За наслідком розгляду справи суддя апеляційного суду може за втечу з місця дтп скасувати штраф, а провадження по справі закрити або скасувати рішення в іншій частині. Також суд може відмовити у задоволені апеляційної скарги. Постанова суду набирає законної сили у день її проголошення та оскарженню не підлягає.
Кримінальна відповідальність за залишення місця ДТП
Спеціальної статті як наприклад 286-1 КК України (вчинення ДТП у стані сп’яніння) за залишення місця ДТП немає. Проте згідно судової практики судді притягають до відповідальності одночасно по статті 286 КК України (вчинення ДТП, що спричинило різного роду травми) та статтею 135 КК України.
Виникнуть додаткові питання, чи буде потрібна практична адвокатська допомога, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото!
Принагідно можу поради досвідченого та недорогого адвоката на місці. Знаю таких в Києві, оскільки пропрацював там більш як 20 років.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте!
Добрый день!
Статья 122-4 КУоАП - Оставление места дорожно-транспортного происшествияОставление водителями транспортных средств, другими участниками дорожного движения в нарушение установленных правил места дорожно-транспортного происшествия, к которому они причастны, - влечет наложение штрафа в размере двухсот необлагаемых минимумов доходов граждан или лишение права управления транспортными средствами на срок от одного до двух лет, или административный арест на срок от десяти до пятнадцати суток.
Дела о привлечение к административной ответственности по указанной статье рассматриваются судом (ст. 221 Кодекса об административных правонарушениях).
Независимо от того, какие обстоятельства дела – главное, как они зафиксированы и какая имеется доказательная база оставления места ДТП. Конечно, эффективность защиты в данном случае зависит от того, насколько скоро Вы начали работу по делу. Добавлю, что любой адвокат Вам вряд ли поможет. Ведь как в каждом деле, тут также важна специализация. Опасность бездействия (затяжных неоправданных раздумий или надежды, что само пройдёт и прочее) по защите от обвинений по данной статье – очевидна. Прежде всего – дело в 99% случаев суд пытается рассмотреть не вызывая Вас в заседание. И не важно, что в протоколе по ст.122-4 полицейский укажет дату заседания сразу – она может и не понравиться судье, который дату переназначит. Если же Вас патрульные уверяют, что придёт вызов из суда – не обнадёживайте себя: в постановлении суда будет значиться что-то вроде: «Вызывали – не явился». Поэтому необходимо следить за поступлением дела в суд ежедневно. Защита в данной категории дел делится на минимизацию ответственности и доказывание невиновности. Первое – это когда уж никак не доказать отсутствие вины. Тут уже из всех зол наказания лучше получить минимальное – штраф 3400 грн.. Или хотите сказать, что лишение прав от одного до двух лет или арест от десяти до пятнадцати суток – лучше? Второе – это полное оправдание. То есть никакого наказания вообще. Благо дело, полиция составляет материалы дел весьма поверхностно. И это - мягко говоря. Что касается причин, которые толкают людей на такое нарушение – если говорить об умышленных случаях, то это, прежде всего, нежелание попасться пьяным за рулём. Вот, представьте, попали в ДТП, да ещё и с перегаром. Что делать? Сейчас же полиция приедет. А не уехать ка по-быстрому? Ведь за пьянку за рулём уж точно грозит лишение и огромный штраф. Но, увы, теперь за такой «фокус» можно получить ещё больший срок лишения прав. Либо пару недель на нарах.
Но не стоит думать, что такое нарушение, как оставление места ДТП можно совершить только умышленно: ударил какую-то машину (или сбил кого-то), испугался и уехал, чтобы избежать наказания. Нет! Довольно часто данное нарушение допускается неумышленно. Например – чуть задели своим зеркалом зеркало стоящего автомобиля. Не заметили визуально, не услышали, так как в салоне громко играет музыка. А позже – в двери стучатся полицейские, говорят, что Вы скрылись с места ДТП и прочее.Другой случай, когда Вы с другим участником ДТП договорились обо всём на месте, либо составили «европротокол». И разъехались. Но он, будучи коварным – вернулся на место и вызвал полицию. Выходит, что на Вас оформят статью 122-4 КУпАП. Сюда же и когда Вы задели чей-то автомобиль на стоянке, но спешите. Оставили записку со своим номером телефона под дворником. А хозяин, когда вернулся - вызвал полицию.Так что я очень не советую тянуть с началом защиты по данной статье. И, тем более, обращаться за помощью к неквалифицированным юристам, или «вести» дело самостоятельно. Подумайте – стоит ли рисковать правами на пару лет или тюрьмой на 15 дней! Даже если Вы, как Вы думаете, скрылись с места ДТП успешно – когда найдут Вас, будет только хуже.
Про другого человека даже не думайте, если суд установит, что Вы обманули, будет только хуже.
Для детальной консультации нажмите "Обратиться ".
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Згідно ст. 122-4 КУпАП Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
У Вашій ситуації все залежить від доказів, що має поліція! Ви можете, не визнати, що пошкодили авто, відбудеться експертиза і суд буде вирішувати притягувати Вас до відповідальності чи ні.
Якщо Ви визнаєте, що саме Ви пошкодили припаркований автомобіль, то Вам необхідно в поясненнях повідомити, що жодного умислу на залишення місця ДТП у Вас не було. Ви повинні зазначити, що у разі настання ДТП водії мають право спільно скласти повідомлення про ДТП. У такому разі вони можуть залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов`язку інформувати підрозділи Національної поліції про її настання. Тому Ви шукали водія припаркованого автомобіля для того щоб, домовитися про добровільне відшкодування завданих збитків.
Згідно п. 33.2. ЗУ «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р. № 1961-IV у разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду.
У такому разі водії транспортних засобів після складення зазначеного в цьому пункті повідомлення мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов`язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання.
Згідност 124 КУпАП Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за умови, що учасники дорожньо-транспортної пригоди скористалися правом спільно скласти повідомлення про цю пригоду відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
При розгляді справи про адміністративне правопорушення судом будуть досліджені протокол про адміністративне правопорушення та інші додані документи, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Тому, якщо в суді Ви доведете, що протокол складений з порушеннями законодавства, Вас можуть не притягнути до відповідальності.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Добрый день!
- Алгоритм действий зависит от того, признаете ли Вы свою вину или нет.
Если Вы признаете свою вину, тогда говорите об этом в суде и суд пройдёт за одно судебное заседание.
В таком случае, адвокат Вам не нужен.
Суд может дать согласно санкции статьи 122 - 4 Кодекса Украины об административных правонарушениях штраф в размере 3 400 грн., либо лишение права управления транспортным средством от 1до 2 года https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
Если Вас признают виновным, потерпевший может подать иск в суд о возмещении материального ущерба вследствии ДТП, в порядке гражданского судопроизводства.
В противном случае, если же Вы вину не признаете тогда нужно нанимать адвоката, стараться развалить дело и затягивать рассмотрение дела, как минимум на 3 месяца (по статье 38 Кодекса Украины об административных правонарушениях - срок наложения административного взыскания).90 дней нужно зятягивать.
адвокат от государства здесь 0 800 213 103
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Александр!
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)
"Стаття 122-4. Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.".
ВАС МОГУТ ПРИВЛЕЧЬ К АДМИНИСТРАТИВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ.
При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!