Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 березня 2023, питання №82418

Мне нету 18 лет, могу ли я пересечь границу в Украину без родителей?

Здравстуйте, год назад я выехал с мамой за границу и сейчас хочу вернутся домой, но понятное дело она переживает и не хочет меня отпускать (по личным причинам оставаться нету желания). Мне в июле исполняется 18 лет, могу ли я пересечь границу без доверености от родителей и без супровождения родствеников до 18 лет? Так же у меня просрочился загран паспорт это не будет помехой?

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    З 16 років Ви можете перетинати кордон без дозволу та супроводу батьків.

    Проте, повернутися в Україну Ви зможете лише за наявності дійсного закордонного паспорту або посвідчення особи на повернення в Україну.

    В будь-якому випадку необхідно звернутися до закордонної дипломатичної установи України.

    Відповідно до статті 33 Конституції України громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну, а згідно зі статтею 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

    Відповідно до статті 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» документами, що дають право громадянину України на в’їзд в Україну, є:

    • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
    • дипломатичний паспорт України;
    • службовий паспорт України;
    • посвідчення особи моряка;
    • посвідчення члена екіпажу;
    • посвідчення особи на повернення в Україну.

    У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених вище, для в’їзду в Україну можуть використовуватися інші документи.

    Також, у разі прибуття на в’їзд в Україну громадян України, які досягли 18 років, та здійснили виїзд за межі України з метою евакуації з тимчасово окупованих територій України через сусідні держави України, з свідоцтвами про народження, Державна прикордонна служба України здійснює оформлення таких осіб встановленим порядком на підставі свідоцтва про народження за результатами поглибленої перевірки документів та проведення процедури ідентифікації особи як громадянина України з залученням (за потреби) співробітників Державної міграційної служби України, Служби безпеки України та Національної поліції України.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго, Микито!

    Можете, починаючи з 16 років.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України