Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 14 січня 2020, питання №8321

звільнення з роботи без відпрацювання

доброго вечора. Чи можна звільнитись з державного підприємство (школи) без відпрацювання 2-х тижнів.(переїзд на роботу в інше місто)

Відповіді юристів (3)

    Жирний Олексій Сергійович
    Жирний Олексій Сергійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 21 рік досвіду

    доброго вечора.

    Ст. 38 КЗпП України КЗпП пише: Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Тому, якщо Ви в заяві зазначаєте одну з вищевказаних причин, то вимога відпрацювати 14 днів є незаконною

    Юлія Клієнт 4 роки тому

    Прошу ще з'ясувати деякі моменти.Довідку про переїзд потрібно прикріпити до заяви про звільнення? Чи просто вказати причину?

    Заздалегідь дякую за увагу та допомогу.

    Жирний Олексій Сергійович
    Жирний Олексій Сергійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 21 рік досвіду

    це вже залежить від Вашого роботодавця. В принципі, для підтвердження зазначеної вами причини звільнення, роботодавець має право затребувати таке підтвердження.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України