Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Договірне право, 04 квітня 2023, питання №83425

Имею ли я право жить последний месяц за залоговую симму?

Здравствуйте, я написала своим арендодателям за месяц до, что съезжаю. Задолженности у меня нет и факт о том, что квартира в целостности могу подтвердить. Тк у меня нет уверенности, что они вернут мне залог(как это часто бывает), да и ранее мне по подобному договору его не возвращали, а я просто жила последний месяц за него, оплатив коммунальные услуги. Написала им об этом, все оплатила. Сегодня же, был звонок, с криками и угрозами (к сожалению подтвердить не могу), что меня выселят и что я не имею на это права. Хотя, считаю, что имею даже по договору (быть должной). Как поступить в данной ситуации? Имею ли я право жить за залоговые? (Хотя знаю, что имею). Они подключили риелтора, и оба пытаются выбить из меня оплату. Но по факту, с таким отношением, можно потом придраться к чему угодно и просто не вернуть ничего… тк фото/ видео при заселении они не делали и состояние квартиры до моего заселения могут приукрасить. Их же боязнь заключается в том, что я вынесу все(что тоже имеет место быть). Но я не скрываюсь и отвечаю на звонки. Как быть в данной ситуации? У меня уже нет сил им говорить, что я имею на это право и что с их стороны у меня нет гарантий.

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Готовий надати Вам допомогу в питанні, але воно явно виходить за рамки безкоштовного.

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрый вечер Дана. В договоре указано, что при досрочном прекращении залог не возвращается. Так же не указано, что его можно зачесть как арендную плату. Обращайтесь (кнопка обратится) найдем выход.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Богдана!

    Якщо Ви з'їжджаєте у відповідності із закінченням договору аренди, то застава Ваша, і тоді Ви можете її використати і в такий спосіб, як вирішили. Якщо ж це дострокове розірвання угоди, то Ви порушуєте її умови.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Ви маєте заплатити і за останній місяць. Якщо припинення оренди пройшло без порушень з Вашого боку, то суму завдатку мають Вам повернути.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України