Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, мені потрібна консультація з приводу дій що потрібно робити в такій ситуації. У мого батька була квартира(він помер 15 років тому) він там був прописаний разом із матірʼю (моєю бабусею) але після смерті батька бабуся з нами не спілкується. Квартира має піти певно мені у спадок разом із моєю сестрою, але там разом із бабусею у тій квартирі жили ще й квартиранти мабуть десь також років 15, як я зрозумів залишити квартиру вона хоче їм, а не своїм онукам. Як казала моя мама після смерті батька наші документи на квартиру вона подавала, але також там потрібні були і документи бабці, але вона свої не приносила чи є така можливість що квартира після її смерті умовно перейде або квартирантам або державі, що в такій ситуації робити. ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Треба вивчати Вашу ситуацію більш детально. Тому що не зрозуміло, чи подавала Ваша мати заяву на отримання спадщини після смерті батька. До того ж пройшло дуже багато часу.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Дуже багато часу пройшло, а тому потрібно розбиратись, чи оформлювала вона на себе право власності чи ні. Раджу Вам одразу йти до нотаріуса та розбиратись у цій ситуації.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Доброго дня, Андрій!
Якщо після смерті батька Заяву про прийняття спадщини ніхто не подавав, а на момент його смерті він був зареєстрований разом зі своєю матір'ю, то, скоріше всього, вона прийняла спадщину "автоматично", і на даний час є власником квартири. Після її смерті спадкування буде здійснюватися або по закону (Ви маєте право на спадщину), або по заповіту...
Однак, для уточнення цієї інформації треба звернутися до нотаріуса із Свідоцтвом про смерть батька, та уточнити про наявність або відсутність спадкової справи!
Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Скільки Вам та сестрі було років коли помер батько та відкрилася спадщина?
В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Автоматично приймають спадщину:
Тобто, незалежно від того чи подавалась заява про прийняття спадщини від імені малолітньої чи неповнолітньою особою, чи була зареєстрована малолітня або неповнолітня особа разом із спадкодавцем на момент смерті — вони приймають спадщину автоматично
Отже, якщо Вам та сестрі на момент відкриття спадщини ще не виповнилося 18 років, Ви повинні були автоматично прийняти спадщину.
Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які її прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена.
Бажано мати більше деталей обставин Вашої справи, але цілком можливо, що звернувшись до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про спадщину, Вам його видадуть. Проте, майте на увазі, що Ви володітиме майном у рівних частинах з сестрою та бабусею.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Добрий вечір. Якщо бабуся проживала на час смерті батька разом з ним та була прописана там само, то вона могла автоматично прийняти спадщину, навіть не звернувшись до нотаріуса. Вважається, що такі люди автоматично приймають спадщину.
Зараз бабуся може залишити заповіт на користь тих квартирантів, а може не залишати заповіту. При відсутності заповіту спадкування може відбутись внуками-дітьми раніше померлого батька, також-іншими дітьми бабусі та чоловіком бабусі, якщо він ще живий.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.