Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 10 травня 2023, питання №85127

подать заявление на получение наследства.

В середине февраля 2022 в Харьковской области умерла моя мама, но из-за начавшейся войны я не успел подать заявление на получение наследства. Я живу в Германии и из соображений безопасности в Украине не бываю. Соответственно 6-месячный срок для подачи заявления уже истек. Слышал что на время военного положения этот срое приостановлен. Так ли это на самом деле? Смогу ли я подать заявление после отмены военного положения? Если да то сколко еще есть времени для этого, если нет то какие дальнейшие действия? Спасибо. Виктор.

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    На сьогоднішній день строк на прийняття спадщини є 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Кабінетом Міністрів приймалась постанова щодо подовження цього строку, але Верховним Судом було прийняте рішення щодо незаконності такого припису.

    У разі пропущення шестимісячного строку для прийняття спадщини, може бути встановлено додатковий строк для її прийняття з наступних підстав:

    • за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину;
    • на підставі судового рішення про встановлення додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Як такого, строку на прийняття спадщини після закінчення 6 місячного строку не має, тому подати позов про про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини Ви можете в межах трьохрічного строку позовної давності.

    Але я б не радив Вам затягувати з цим процесом, адже якщо протягом року з закінчення строку на прийняття спадщини не буде подано заяви про її прийняття, місцева громада може розпочати процес визнання спадщини відумерлою.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Вікторе!

    Ви зможете подати заяву на спадщину після війни, але для того прийдеться поновлювати строки звернення до нотаріуса в судовому порядку. Підстава "перебування за кордоном" для того підходить.

    Будуть питання, зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись"біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вікторе!

    Найближчим часом відбудуться зміни у сфері здійснення нотаріальної діяльності та державної реєстрації. Розповідаємо, яких напрямків вони торкатимуться.

    Читайте також:

    Допомога від держави і міжнародних організацій. Які виплати та компенсації отримують ВПО з грудня 2022

    Як відомо, з введенням воєнного стану Кабмін ухвалив низку змін щодо особливостей роботи нотаріату та державної реєстрації. Зокрема було встановлено особливості спадкування під час воєнного стану.

    Як воєнний час вплинув на строк прийняття спадщини

    Змінами було передбачено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупинявся на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці.

    Тобто, за загальним довоєнним правилом строк прийняття спадщини становив 6 місяців з дня відкриття спадщини. Втім, зміни, що почали діяти з 6 березня 2022 року, додали до цього строку ще 4 місяці.

    Робота нотаріату і державної реєстрації буде спрощена

    Як повідомив член Комітету ВР з питань правової політики, депутат від Слуги народу Ігор Фріс, наразі підготовлено та направлено Уряду зміни до постанов КМУ 164 та 209 щодо особливостей роботи нотаріату та державної реєстрації.

    Зміни стосуватимуться підтвердження довіреності, строку прийняття спадщини і строку для реєстрації нерухомості.

    За його словами, ключовими рішеннями будуть наступні:

    — скасовується необхідність підтверджувати довіреності;

    — повертається 6 місяців для прийняття спадщини;

    — прибирається термін в 1 місяць який необхідно чекати для продажу або реєстрації щойно набутої нерухомості;

    — вирішується питання роботи реєстрів на територіях активних бойових дій.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України