Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 17 травня 2023, питання №85432

Як можна продати спадок, якщо тільки вступила в права спадкування?

Як можна продати спадок, якщо тільки вступила в права спадкування?
Я отримала у спадок будинок і прилеглу територію. Змогла тільки виступити в права спадкування. Чи можу я її продати і скільки коштує одна сотка землі?
Спадок знаходиться у селі Бугське, Миколаївської області, Новоодеського району.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    Ви можете це зробити, коли переоформите нерухомість на себе. Одного посвідчення про отримання спадщини недостатньо.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Одне подання заяви про прийняття спадщини не надає Вам право продавати спадкове майно. Необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину, яке нотаріус повинен видати через 6 місяців після смерті бабусі. З моменту отримання свідоцтва про право на спадщину, Ви є повним власником майна та маєте право ним розпорядитись. Вартість будинку та земельної ділянки під ним залежить від багатьох чинників, як такої, загальної ціни продажу немає.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Згідно із статтею 658 Цивільного кодексу України, право продажу товару, крім випадків примусового продажу та інших випадків, встановлених законом, належить власникові товару. Якщо продавець товару не є його власником, покупець набуває право власності лише у випадку, якщо власник не має права вимагати його повернення. Отже, законодавством передбачено можливість продажу майна в більшості випадків лише його власником. Власником успадкованої нерухомості особа стає після, зокрема, державної реєстрації права власності в державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Таку реєстрацію можна здійснити після, зокрема, отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України